Smart Home a oczyszczacze powietrza
Oszczędzaj czas i pieniądze, dzięki urządzeniom Smart Home. Takimi hasłami producenci urządzeń inteligentnego domu przekonują, że warto w niego zainwestować. Coraz częściej zaś dołączają do nich oczyszczacze powietrza – urządzenia, które pozwalają na usunięcie szkodliwych substancji z powietrza, którym oddychamy. Należą do nich grzyby, pleśnie, kurz czy też inne alergeny. Zobaczcie, dlaczego warto podłączyć oczyszczacz powietrza do innych urządzeń inteligentnego domu?
Czym jest Smart Home?
Tak naprawdę, należy podkreślić, że nie ma jednej uniwersalnej definicji, czym jest Smart Home, czyli inaczej inteligentny dom. Zwykło się więc definiować go w sposób potoczny. Terminu tego używa się więc zarówno w odniesieniu do skomplikowanych procesów zarządzania całym budynkiem, jak i pojedynczych urządzeń, w nim zainstalowanych.
Smart Home pozwala, w prosty i szybki sposób, kontrolować wszystkie połączone ze sobą urządzenia przy pomocy aplikacji mobilnej. Z dowolnego miejsca na świecie możemy sterować np. oświetleniem, czy też regulować temperaturę wewnątrz pomieszczeń, czy też włączyć oczyszczacz powietrza, przed naszym powrotem z pracy.
Dlaczego warto podłączyć oczyszczacz powietrza pod inteligentny dom?
Oczyszczacze powietrza są jednym z tych urządzeń, które powinny na stałe zagościć w naszych domach i mieszkaniach. Dbają nie tylko o nasze zdrowie, ale także i efektywność pracy. Zanieczyszczone powietrze może być bowiem przyczyną wielu chorób, które też negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spada koncentracja i efektywność pracy.
Oczyszczacze powietrza potrafią usunąć z powietrza nie tylko smog, ale także kurz, alergeny i lotne związki organiczne, a wszystko to w zaledwie kilkanaście minut od ich włączenia.
Łatwe sterowanie oczyszczaczem powietrza
Nowoczesne oczyszczacze powierza, mają wbudowane wiele funkcji, które mają ułatwić ich użytkowanie. Jedną z nich jest funkcja wi-fi oraz sterowania głosem. Modelami takimi możemy sterować, nawet będąc poza domem, w pracy. Wystarczy zainstalować aplikację i na bieżąco monitorować jakość powietrza w pomieszczeniach.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, że funkcja wi-fi jest niezbędna, jeżeli chcemy podłączyć nasz oczyszczacz powietrza do innych urządzeń inteligentnego domu.
A co jeżeli oczyszczacz powietrza nie ma funkcji wi-fi?
Zdarza się, że chcielibyśmy podłączyć oczyszczacz powietrza pod inteligentny dom, aczkolwiek nie ma on funkcji wi-fi. Co wówczas zrobić? Czy jest jakieś rozwiązanie? Oczywiście. Wystarczy zesparować oczyszczacz powietrza z inteligentnym gniazdkiem, aby w każdej chwili mieć możliwość uruchomienia urządzenia. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które sprawia, że wcale nie musimy kupować nowych modeli, dlatego doceni je każdy domownik, ponieważ pozwala sprawnie kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniach, bez zbędnego wysiłku.
Oczyszczacz powietrza zarządzany bez wysiłku
Zdarza się, że nie chcemy pamiętać o uruchamianiu lub wyłączaniu naszego urządzania. Bywa to kłopotliwe, przy natłoku codziennych zajęć i obowiązków. Z tym również nie ma problemu. Wystarczy ustawić odpowiedni harmonogram pracy urządzenia, dopasowany do Naszego planu dnia. Tym sposobem możemy kontrolować jakość powietrza, którym oddychają też inni domownicy, bez konieczności pamiętania, o uruchamianiu oczyszczacza powietrza. Możemy cały czas oddychać pełną piersią.
Czy warto inwestować w urządzenia Smart Home już dziś? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, dla zdrowia i dobrego samopoczucia, swojego i naszych najbliższych.