Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka?

Już niedługo rozpocznie się sezon grzewczy, a to oznacza nie tylko wyższe rachunki za prąd czy gaz. Jeżeli nasze dziecko w tym okresie choruje, a my u siebie również zaobserwowaliśmy katar, który występuje częściej niż zwykle, winowajcą może się okazać zła wilgotność powietrza w mieszkaniu. W takich sytuacjach pomocny może się okazać oczyszczacz powietrza z funkcją jego nawilżania. Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka kupić, aby spełnił swoją rolę i jednocześnie oczyszczał powietrze, które z roku na rok jest coraz bardziej zanieczyszczone?

Dlaczego warto nawilżać powietrze, czyli dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza dla dziecka?

Jakość powietrza z każdym rokiem jest coraz gorsza, co potwierdzają liczne badania i analizy. Najbardziej jest to widoczne w sezonie grzewczym. Niemal nieustannie jesteśmy wówczas bombardowani informacjami o alarmach smogowych. Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie powietrza którym oddychamy my i nasze dzieci. Kiedy powietrze jest źle nawilżone spada nasze samopoczucie, co przekłada się też negatywnie na jakość naszego snu. Stajemy się nie tylko ospali i rozbici, ale też apatyczni i złośliwi dla otoczenia. Kupując nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania możemy uniknąć wielu infekcji, kataru a także przeziębienia. Unikniemy również:

 • pierzchnięcia ust,
 • pieczenia i szczypania oczu,
 • bólu głowy,
 • wysuszenia śluzówek gardła i nosa,
 • problemów z zatokami,
 • przesuszenia włosów.

Jak nawilżyć powietrze w domu?

Jeżeli nie stać nas na nawilżacz powietrza (najtańsze modele można kupić już za 50 zł) możemy wypróbować inne, tzw. Domowe sposoby na nawilżenie powietrza w domu. Dają one względnie podobne efekty, aczkolwiek bywają uciążliwe. Tak więc, aby nawilżyć powietrze należy:

 • suszyć pranie w domu,
 • powiesić zmoczony ręcznik na grzejniku.

Możemy także nabyć ceramiczne nawilżacze powietrza, które montuje się na kaloryferze a następnie nalewa się do nich wodę, która następnie paruje w zależności od tego na jaką temperaturę ustawimy grzejnik. W takim nawilżaczu nie są potrzebne filtry do oczyszczacza lecz pod względem skuteczności i efektywności działania i tak najlepsze będą elektryczne nawilżacze powietrza.

Nawilżacz powietrza dla dziecka

Dzieci są wyjątkowo wrażliwe i podatne na wszelkie czynniki drażniące, dlatego nawilżacz powietrza dla dziecka to rozwiązanie nie tylko korzystne pod kątem zdrowotnym, ale też ekonomicznym. Zdrowe dzieci to brak wydatków na lekarza i lekarstwa, a także oszczędność czasu z tym związana.

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka?

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza są coraz bardziej popularne. Możemy je kupić niemal w każdym markecie. Wybór także jest duży. Do najpopularniejszych należą nawilżacze i oczyszczacze powietrza Sharp, Philips oraz Daikin. Ich cena zazwyczaj różni się od funkcji jakie ma pełnić, a także zasięgu działania. Kupując nawilżacz do pokoju dziecka warto jednak zainwestować w te modele mające wymienne filtry do oczyszczacza usuwające zanieczyszczenia oraz alergeny.

Jakie cechy powinien mieć dobry nawilżacz dla dziecka?

 • Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania, pozwoli stworzyć przyjazne dla zdrowia dziecka warunki, które zapewnią mu spokojny i bezpieczny sen.
 • Filtry do oczyszczacza powietrza umożliwią skuteczne usuwanie zanieczyszczeń takich jak: pyły zawieszone, węglowodory czy też metale ciężkie. Najlepsze dla zdrowia dziecka będą filtry HEPA oraz filtry z węglem aktywnym.
 • Rozmiar pomieszczenia. Aby nawilżacz powietrza spełnił swoją funkcję niezbędna jest znajomość jego wskaźnika CARD, określającego do jakiej powierzchni pomieszczenia jest on dostosowany.
 • Hałas. Nie sposób uchronić się przed tym, żeby nawilżacz powietrza był całkowicie bezszelestny, ale można zredukować jego hałas. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy posiada on tzw. „tryb nocny”, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza w możliwie najcichszy sposób.

Ile powinien kosztować dobry nawilżacz do pokoju dziecka?

Jak już wspomnieliśmy nawilżacz powietrza możemy zakupić już od ok 50 zł. , aczkolwiek zazwyczaj pozbawiony on będzie funkcji oczyszczacza. Najdroższy również niekoniecznie może okazać się najlepszym. Za takowy zmuszeni będziemy zapłacić nawet ponad 3 tys. zł. Kupując nawilżacz, czy też oczyszczacz powietrza przede wszystkim zwróćmy uwagę na filtr jaki został w nim zastosowany oraz sprawdźmy dokładnie wymiary naszego pomieszczenia.