Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza z Biedronki?

Jaki oczyszczacz powietrza kupić? To pytanie często pojawia się na forach internetowych, szczególnie często wówczas, gdy problem smogu jest najbardziej dostrzegalny. Producenci oczyszczaczy dwoją się i troją, aby przekonać klientów do zakupu właśnie ich modelu. Nie tak dawno popularny w Polsce dyskont Biedronka również wypuścił na rynek swój tani oczyszczacz powietrza. Przyjrzymy się mu nieco bliżej i zastanowimy się wspólnie, czy warto kupić oczyszczacz powietrza z Biedronki?

Oczyszczacze powietrza z Biedronki i Lidla

Dwa najpopularniejsze w Polsce dyskonty Biedronka i Lidl nieustannie walczą o klientów, oferując produkty coraz wyższej jakości. Wiele popularnych marek, nawet tych z wyższej półki coraz częściej decyduje się na współpracę z nimi. Kto z nas nie słyszał o torebkach Witchen dostępnych w Lidlu czy skarpetkach Puma z Biedronki? Walka o klientów trwa nadal. Biedronkowe „Słodziaki” czy też Lidlowe „Lidlaki” – to tylko przykład podobnych akcji promocyjnych tych dyskonów.

Obecnie Biedronka wprowadza ponownie do swojej oferty oczyszczacze powietrza, w odpowiedzi na rosnącą „popularność smogu”. Cena tego modelu to zaledwie 249 zł. Przypominamy jednak, że Lidl wypuścił już wcześniej podobny model w cenie 399 zł. (SILVERCREST® Oczyszczacz powietrza z jonizacją, 65 W). Różnica w cenie znacząca, czy więc warto kupić tani oczyszczacz powietrza z Biedronki?

Parametry techniczne oczyszczaczy powietrza

 

BIEDRONKA

LIDL

Marka

Hoffen

Silvercrest

Cena

249,00 zł

399,00 zł

Maksymalny przepływ powietrza w m3/h

110

220

Głośność w dB

B.D.

B.D

Pobór mocy

do 50W

do 65W

Ilość prędkości

5

3

Filtr wstępny

TAK

TAK

Filtr HEPA

TAK

TAK

Filtr węglowy

TAK

TAK

Waga w kg

3,2

4,5

Gwarancja

2 lata

3 lata

 Jak widać różnica miedzy oczyszczaczami jest niewielka. Cena ma wpływ na jakość. Przyjrzymy się jednak bliżej oczyszczaczowi z Biedronki. 

Tani oczyszczacz powietrza z Biedronki

Tani oczyszczacz powietrza z Biedronki wyprodukowany został przez markę Hoffen – producenta drobnego AGD. Ceny sprzętu zaczynają się już od 39,99 zł, stąd też zainteresowanie klientów jest duże.

Oferowany w Biedronce oczyszczacz powietrza jest mały – jest to jednocześnie jego wada i zaleta. Wada, ponieważ zastosowane w nich komponenty (filtr hepa i filtr wąglowy) są stosunkowo małe, dlatego też nadaje się do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni ok 13,75 m. kw. Zaletą z kolei jest to, że nie zajmuje dużo miejsca. Wykonany jest z białego, eleganckiego plastiku, dlatego też wygląda ładnie nawet w nowoczesnych wnętrzach.

Wad ma więcej niż zalet.

Tani oczyszczacz z Biedronki w ogólnym rozrachunku ma więcej wad niż wspomniano. Wysoki pobór energii w stosunku do oferowanej mocy oczyszczania również nie zachęca. Cena filtrów w stosunku do powierzchni roboczej też jest zbyt wysoka. Niski CADR wymusza z kolei pracę w głośnych trybach przy dużym zanieczyszczeniu.

Zasada działania oczyszczacza obejmuje wentylator współpracujący z trójwarstwowym filtrem. Filtr wstępny wyłapuje największe zanieczyszczenia (kurz, sierść). Następny jest filtr HEPA, który zbiera większość pyłów PM2.5. Ostatni z kolei jest filtr węglowy odpowiadający za ograniczenie brzydkich zapachów.

Osobiście wydaje mi się, że dokładając niewielką sumę lepiej zainwestować w oczyszczacz Sharp, czy Philips, marki które będą w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni ok 20 m. kw. I od wielu lat specjalizują się w produkcji oczyszczaczy. Jeżeli nadal zastanawiacie się, czy warto kupić oczyszczacz powietrza z Biedronki, zadajcie sobie pytanie, czy moc oczyszczania do 8m.kw.* wystarczy Wam do pokoju?

*Przeprowadzone badania pokazują, że oczyszczacz powietrza Hoffen sprawdza się na powierzchni do 8 m.kw.