Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Czy oczyszczacz Philips to dobry zakup?

Kupując oczyszczacz powietrza wiele osób zastanawia się nad tym jaki model wybrać. Na rynku dostępne są produkty różnych marek od tych najtańszych kosztujących mniej niż 100 zł do profesjonalnych, których cena sięga od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przeglądając jednak oferty firmy Philips również można odnieść wrażenie, że ich wybór jest ogromny. Przyjrzyjmy się więc głównym zaletom i wadom jakie posiadają oczyszczacze powietrza Philips, a także podpowiemy, jaki model wybrać?

Oczyszczacze Philips – 40 lat tradycji

Wiele osób mogłoby zadać pytanie, jak to 40 lat tradycji, przecież o problemie smogu mówi się od niedawna, a tutaj pojawia się informacja, że oczyszczacze Philips mają aż 40 – letnią tradycję. Nic bardziej mylnego. W 1966 roku Philips wprowadził na europejski rynek pierwszy swój nawilżacz powietrza, a w 1980 – pierwszy oczyszczacz powietrza, który usuwał dym papierosowy. Powstały w odpowiedzi na coraz powszechniejsze doniesienia o szkodliwości palenia. Najcięższy bowiem cios paleniu zadały opublikowane na początku lat 70 –tych wyniki badań. Papierosy przestały być wówczas kwestią wolnego wyboru, ale indywidualnie i świadomie wybieranego ryzyka. W 1991 roku wyprodukowane zostały pierwsze oczyszczacze Philips, które łagodziły objawy alergii, a 4 lata później powstała ich nowa generacja, która to z kolei usuwała aż 99% alergenów.

Pierwsze urządzenia 2 w 1, oczyszczacz powietrza z nawilżaczem zostały wyprodukowane dopiero w 2012 roku, a 3 lata później został wyprodukowany pierwszy na świecie oczyszczacz z numerycznym wskaźnikiem cząstek PM 2,5. Od 2016 roku oczyszczacze i nawilżacze powietrza Philips dostępne są w ponad 35 krajach na całym świecie.

Jaki oczyszczacz Philips wybrać?

Jeżeli planujemy zakupić oczyszczacz powietrza Philips musimy odpowiedzieć sobie na 4 główne pytania:

  1. W jakim pomieszczeniu będzie stał oczyszczacz, co jest istotne, ponieważ ściany, korytarze i inne bariery mogą skutecznie ograniczyć przepływ powietrza.
  2. Czy w domu jest alergik, dziecko, zwierzę, palacz, suche powietrze? Odpowiadając na to pytanie jesteśmy w stanie idealnie dopasować oczyszczacz powietrza Philips do potrzeb użytkowników.
  3. Jaka jest powierzchnia pomieszczenia?
  4. Jaka jest wysokość oczyszczanego pomieszczenia?

Ostatnie dwa parametry pozwalają nam na obliczenie CADR (Clean Air Delivery Rate), obliczany na podstawie powierzchni i objętości pomieszczenia. Służy on do pomiaru skuteczności oczyszczania – tak więc im wyższy CADR, tym szybciej powietrze zostanie oczyszczone.

Przy wyborze oczyszczacza Philips można posłużyć się dostępnym na stronie producenta konfiguratorem, który na podstawie powyższych parametrów oceni jaki produkt będzie najlepszy do danego pomieszczenia.

Dobór oczyszczacza dziecinnie prosty

Korzystając z konfiguratora dostępnego na oficjalnej stronie Philips można bez problemu znaleźć odpowiedni oczyszczacz powietrza dla siebie. Jeżeli na przykład poszukujemy oczyszczacza do pokoju dziecka, o powierzchni 43 m.kw. i wysokości 2.1. m. ,a w naszym domu są zwierzaki wówczas najlepszy okaże się dla nas:

Oczyszczacz powietrza Philips AC4558/50, który oczyści powietrze w takim pomieszczeniu w zaledwie 14 minut! *

Pamiętaj o regularnej wymianie filtrów!

Kupując oczyszczacz powietrza Philips pamiętaj o regularnej wymianie filtrów. Tylko nowe filtry lub wysokiej jakości zamienniki filtrów zapewnią właściwe oczyszczanie powietrza w każdym pomieszczeniu.

Czy warto kupić oczyszczacz Philips?

Bogate doświadczenie w zakresie produkcji oczyszczaczy i bardzo dobre opnie klientów to najlepsza rekomendacja do zakupu oczyszczaczy Philips.

„Jako alergik szukałem oczyszczacza, który tego lata pozwoli mi cieszyć się z poranków. Pierwszy raz od kiedy pamiętam budzę się wyspany i bez problemów z kichaniem od rana. Cicha praca tego oczyszczacza powoduje, że nie zauważa się jego obecności – widoczne są tylko rezultaty. Łatwość użycia oraz możliwość sterowania telefonem to dodatkowe plusy tego sprzętu. Warto podkreślić także, że czyści on powietrze tak, że zmniejszyła się także ilość kurzu w domu – a tego się nie spodziewałem! :)” – a takich i podobnych opinii jest zdecydowanie więcej.

 

*Szczegółowe parametry oczyszczacza Philips AC4558/50 można znaleźć na stronie producenta.