Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Czy technologia Plasmacluster usuwa wirusy?

Tematem numer jeden dzisiejszych mediów jest koronawirus – Covid -19. Nic więc dziwnego, że producenci nowoczesnych urządzeń oczyszczających poszukują skutecznego rozwiązania w walce z tą pandemią. Przekonują nas, że to właśnie ich oczyszczacze powietrza są w stanie skutecznie wyeliminować wirusa, a tym samym zabezpieczyć nas przed zarażeniem. Jak jest naprawdę i czy technologia plasmacluster faktycznie potrafi wyeliminować wirusy?

Czym jest jonizacja plasmacluster?

Jonizacja Plasmacluster to opatentowane przez markę Sharp technologia, która ma za zadanie wytwarzać odpowiednią ilość jonów zarówno dodatnich jak i ujemnych jednocześnie uwalnianych do atmosfery. Owe jony mają za zadanie oczyścić każdy centymetr pomieszczenia, tak aby odczuwać powietrze jakbyśmy byli w lesie.

Technologia Plasmacluster otrzymała wiele wyróżnień i nagród za wysoką skuteczność w usuwaniu z  powietrza zanieczyszczeń, a także uhonorowana została licznymi certyfikatami.

Jak działa jonizacja plasmacluster?

  1. Jony Plasmacluster to nic innego jak takie same jony, które występują naturalnie w przyrodzie. Wytwarzane są w skutek wyładowań koronowych, a następnie są uwalniane do atmosfery.
  2. Jony tworzą grupy hydroksylowe, które są silnie utleniające tylko w sytuacji, gdy przywierają do powierzchni grzybów bądź wirusów. Usuwają wodór z białek, w skutek czego zanieczyszczenia ulegają zniszczeniu.
  3. Zniszczone komponenty wracają do atmosfery w postaci wody.

Jonizacja plasmacluster a wirusy?

Technologia Plasmacluster jest nieustannie rozwijana głównie przez markę Sharp, która wspólnie z innymi ośrodkami badawczymi wykazała, że technologia ta jest w stanie unieszkodliwić i eliminować wiele mikroorganizmów, w tym wirusów. Według oficjalnych danych firmy, skuteczność dezaktywacji została potwierdzona dla wirusa grypy H1N1, koronawirusa, polio i Coxsackie.

Technologia Plasmacluster została potwierdzona przez 13 instytucji w Japonii oraz na całym świecie. Potwierdzono, że zwalcza:

  • Wirusy bytujące w powietrzu,
  • Alergeny,
  • Grzyby pleśniowe zawarte w powietrzu,
  • Drobnoustroje,
  • Uciążliwe zapachy,
  • Uciążliwą pleśń.

Technologia plasmacluster w trosce o piękny wygląd włosów

Badania prowadzone nad działaniem jonizacji plasmacluster wykazały, że przyczynia się ona także do poprawy kondycji i wzrostu włosów. Na podstawie 3-miesięcznych eksploracji wykazano, co następuje:

Badany / wiek

Plasmacluster

Brak Plasmacluster

Kobieta / 50 lat

Wzrost ilości włosów o 57 (329-386)

Wzrost ilości włosów o 1 (346-347)

Mężczyzna / 30 lat

Wzrost ilości włosów o 62 (297-359)

Spadek ilości włosów o 21 (278 – 257)

Kobieta / 60 lat

Wzrost ilości włosów o 52 (185-237)

Spadek ilości włosów o 14 (219-205)

 

Czy technologia plasmacluster jest bezpieczna?

Wydaje się, że zakup oczyszczacza powietrza z funkcją jonizacji plasmacluster to dobry pomysł. Czy aby na pewno? Czy technologia plasmacluster faktycznie jest bezpieczna dla zdrowia? Odpowiadamy TAK. Jonizacja powietrza to skuteczne rozwiązanie, które przynosi ulgę alergikom i astmatykom, a także można go stosować przy noworodkach i dzieciach, ponieważ przyczynia się również do usuwania pleśni, która często gromadzi się w niewietrzonych pomieszczeniach, narażonych na działanie wilgoci.

Podsumowując niniejsze rozważania nad technologią Plasmacluster, warto rozważyć zakup oczyszczacza z funkcją jonizacji, ponieważ jest to skuteczny i bezpieczny sposób na wyeliminowanie z powietrza szkodliwych patogenów. Powietrze staje się czyste i rześkie, jakbyśmy dopiero co wybrali się na spacer do lasu.