Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Dlaczego oczyszczacz powietrza to idealny prezent na dzień matki?

Jeżeli zastanawiacie się, jaki prezent na dzień matki będzie odpowiedni, przychodzimy z pomocą. Większość osób mogłaby powiedzieć, nieważny prezent – ważna pamięć – i owszem, co do tego nie mamy wątpliwości. Dlatego rekomendujemy zakup prezentu, który świadczyć będzie nie tylko o tym, że pamiętamy o naszej mamie, ale także zadba o jej zdrowie. Dlaczego więc warto kupić oczyszczacz powietrza na dzień matki?

Historia dnia matki

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na tytułowe pytanie, dlaczego oczyszczacz powietrza to idealny prezent na dzień matki, przyjrzyjmy się bliżej historii tego święta. Jego początki nie są wcale takie młode, ponieważ sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Czczono wówczas boginie – matki – symbole nowego życia. Wpływ chrześcijaństwa nieco ukrócił te praktyki, aczkolwiek nie zmniejszył znaczenia matki – rodzicielki. Dopiero w XVII wiecznej Anglii powrócił na nowo ten zwyczaj pod nazwą „niedziela u matki”. Skądinąd nadal w polskiej tradycji obowiązuje stwierdzenie, „jedziemy na niedzielny obiad do mamy”. Samo święto początkowo obchodzono u nas w jedną z pierwszych niedziel maja, przy czym jego organizacją zajmowało się PCK. Obecnie w Polsce przypada na 26 maja.

Jaki prezent na dzień matki?

Szukając prezentu na dzień matki mamy do wyboru bardzo wiele opcji, od kwiatów, poprzez kosmetyki, kończąc na egzotycznych wakacjach. Naszą mamę z pewnością jednak najbardziej ucieszy sama pamięć i nasza obecność. Przeglądając jednak ofertę sklepów internetowych z pewnością naszej uwadze nie umkną prezenty spersonalizowane, z dedykacją dla mamy. Do wyboru są szkatułki z grawerem, fotoobrazy, kubki z napisami – wszystko, by pokazać, jak ważna jest dla nas nasza mama.

Dlaczego oczyszczacz powietrza to idealny prezent na dzień matki?

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy aby na pewno oczyszczacz powietrza to dobry prezent na dzień matki, już teraz rozwiejemy wasze wątpliwości. Oczyszczacz powietrza to produkt, który zadba o czyste powietrze w domu. Sprawi, że będzie nam się lepiej oddychać, a tym samym możemy uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych, w tym tych związanych z układem oddechowym.

Co więcej, większość dostępnych na polskim rynku modeli oczyszczaczy ma również inne zalety:

  • Likwidacja ok 99% zanieczyszczeń
  • Cicha praca
  • Energooszczędność
  • Estetyczny wygląd

W obliczu zagrożenia koronawirusem warto zadbać o jakość powietrza wdychanego w domu, tym bardziej u osób starszych. Przeglądając ofertę oczyszczaczy powietrza z pewnością będziecie zaskoczeni, wielością modeli i kształtów.

Zanim jednak kupimy oczyszczacz powietrza na prezent zastanówmy się nad tym, który z nich będzie odpowiedni do domu/mieszkania naszej mamy.

 Top modele oczyszczaczy = większa dostępność filtrów

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że sercem każdego oczyszczacza powietrza jest go filtr. Kupując oczyszczacz na prezent dla naszej mamy zwróćmy także uwagę na dostępność filtrów. Do najpopularniejszych modeli bez problemu znajdziemy nowy filtr, acz może się okazać, że będzie on zbyt drogi, dlatego też rekomendujemy, by rozważyć zakup zamienników filtrów. Sprawdźcie więc, czy są dostępne.

Prezent na dzień matki nie musi być wyszukany, acz warto rozważyć zakup praktycznego oczyszczacza, który zadba również o zdrowie naszej mamy.