Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Samsung? Jaki filtr do oczyszczacza powietrza Samsung?

Nie tak dawno rozpoczęliśmy cykl artykułów poświęconych różnym markom oczyszczaczy powietrza, aby ułatwić Wam zakup tego najlepszego dla siebie, dlatego dzisiaj na wokandę bierzemy oczyszczacze powietrza Samsung.  Czy i dlaczego warto je kupić, ile kosztują i jak wygląda wymiana filtra w oczyszczaczu? Jaki filtr do oczyszczacza powietrza Samsung wybrać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w niniejszym artykule. 

Historia marki Samsung

Oczyszczacze powietrza Samsung były długo oczekiwane przez Polaków. Ta koreańska marka zadebiutowała na polskim rynku dopiero niedawno mimo, że w Azji można było je kupić już wiele lat temu. W Europie początkowo dostępne były wyłącznie klimatyzatory ścienne Samsung, które znane były ze swojej niezawodności. To co łączy klimatyzatory ścienne z oczyszczaczami powietrza Samsung to ich cichy silnik elektryczny odznaczający się bardzo długą pracą bez przestojów, wentylator i odpowiednia aerodynamika, a to wszystko ma gwarantować ich cichą i wydajną pracę przez wiele długich lat. 

Pierwsze oczyszczacze powietrza Samsung zadebiutowały na polskim rynku 19 września 2019 roku podczas konferencji prasowej w Cook Story by Samsung. Co więcej, producent podkreślał, że Polska jest pierwszym krajem Europy, w którym zdecydował się on na dystrybucję oczyszczaczy z logo Samsung. 

Oczyszczacze Samsung- najwyższa jakość w nie najlepszej cenie 

Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych oczyszczaczy Samsung w kolejności od wielkości powierzchni jaką są w stanie oczyścić.   

Nazwa oczyszczacza / model 

Powierzchnia

Głośność

Maksymalny pobór prądu

Cena

Oczyszczacz Samsung AX34R3020WW

34 m2

20-45 dB

30W

999 zł

Oczyszczacz Samsung AX40R3030WM

40 m2

20-48 dB

40W

1399 zł

Oczyszczacz Samsung AX48R9080SS

47 m2

Max. 50 dB

35W

3499 zł

Oczyszczacz Samsung AX60R5080WD

60 m2

21-50 dB

60W

1899 zł

Oczyszczacz Samsung AX90R7989WD

90 m2

21-54 dB

90W

2899 zł

Jak widać w załączonej tabeli niekończenie najdroższy okazuje się oczyszczacz powietrza Samsung, który potrafi oczyścić z zanieczyszczeń powierzchnię ok 90 m.kw. Nie znaczy to jednak, że nie obserwujemy tendencji wzrostowej, jeżeli chodzi o cenę urządzeń tej marki. 

Niezależnie od tego, czy posiadamy małe mieszkanie, czy też duży dom rodzina oczyszczaczy powietrza Samsung jest bardzo duża liczna, dzięki czemu bez większego problemu powinniśmy dobrać odpowiedni model do własnych potrzeb i oczekiwań rodziny. A oprócz tego zachwycić innych oryginalnym designem, który nie przypomina tradycyjnego oczyszczacza powietrza. Eleganckie urządzenia w kształcie kostki to kwintesencja minimalistycznego stylu, jak podaje producent. Z wbudowaną łącznością Wi-Fi, inteligentnym wyświetlaczem i zaawansowanymi czujnikami staje się wygodnym i niezastąpionym elementem w Twoim domu.

Samsung – 3 filtry do oczyszczacza dla maksymalnej ochrony przed zanieczyszczeniami 

Marka Samsung chwali się w reklamach swoich produktów wysoką skutecznością filtracji powietrza. Ich urządzania usuwają aż do 99,7 proc. zanieczyszczeń, co jest efektem zastosowania w nich aż 3 rodzajów filtrów:

  1. Filtr wstępny, który zatrzymuje pyłki traw i drzew oraz kurz.
  2. Filtr węglowy do Samsung eliminujący niebezpieczne dla zdrowia gazy i nieprzyjemne zapachy.
  3. Filtr Hepa 13, który usuwa roztocza, zarodniki pleśni, bakterie oraz najdrobniejsze zanieczyszczenia o wielkości 0,26 mikrometra.

Brzmi nieźle? Z pewnością zastosowanie takiego rozwiązania daje nam gwarancję wysokiej jakości filtracji pomieszczenia, w którym zamieścimy oczyszczacz powietrza. Dodatkowo producent umożliwił łatwą i szybką wymianę filtra, aby utrzymać urządzenie w czystości. Wystarczy wyłącznie zdjąć przednią osłonę, wyjąć po kolei zamieszczone w nim filtry i zastąpić je nowymi. Kiedy wymieniać filtr w oczyszczaczu? Urządzenie samo powiadomi Cię, kiedy będzie to konieczne. Dodatkowo producent udostępnił klientom specjalną aplikację na telefon SmartThings, która również włączy alarm wymiany filtra, dzięki czemu zawczasu będziecie mogli zakupić nowe, a także w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca sprawdzić stan powietrza w pomieszczeniu i ew. włączyć oczyszczacz. Zanieczyszczenia znikną, zanim wrócimy do domu. 

Jest jednak jedno ale. Jak to bywa z takimi urządzeniami, części eksploatacyjne tj. filtry do oczyszczacza Samsung, niestety są drogie i zdarza się, że za ich wymianę musimy zapłacić nawet kilkaset złotych, co sprawia, że w niedługim czasie wydamy na nie tyle. co na sam oczyszczacz. Czy wiec warto kupić oczyszczacz Samsung, a może lepiej zakupić model, którego części eksploatacyjne będą tańsze? My odpowiadamy, tak warto, acz podpowiadamy, że zamiast drogich filtrów z logiem Samsung, możecie zakupić ich zamienniki, które jakością nie odbiegają od oryginału, a pozwolą Wam zaoszczędzić pieniądze w domowym budżecie. 

Więcej o skuteczności i funkcjonalności oczyszczaczy powietrza Samsung możecie przeczytać na stronie producenta. My chcieliśmy Wam tylko przybliżyć najważniejsze cechy modeli, a także zwrócić uwagę na fakt, że pomimo zakupu drogiego skądinąd oczyszczacza możecie oszczędzić pieniądze na wymianie filtrów – wybierając najwyższej jakości zamienniki.