Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Zamienniki filtrów do oczyszczaczy powietrza – my im mówimy TAK

Pisaliśmy już o zamiennikach filtrów, lecz obecnie chcieliśmy nieco odświeżyć temat tym bardziej, że zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest coraz gorsze. Z najnowszych raportów iqair.com (z dn. 18.12.2020) wynika, że w top najbardziej zanieczyszczonych miast świata oprócz Warszawy i Krakowa jest także Wrocław i kolejne polskie miasta pretendują do tego niechlubnego rankingu. Pozostaje więc dylemat, jak zadbać o jakość powietrza w swoim otoczeniu? Zakup oczyszczacza powietrza to jedno, ale żaden z nich nie będzie skutecznie działał, jeżeli nie będziemy regularnie wymieniać w nich filtrów. Czy warto inwestować w zamienniki filtrów do oczyszczaczy?

Zamiennik filtra do oczyszczacza a może oryginał?

Wymieniając zużyte elementy eksploatacyjne stajemy przed wyborem: kupić oryginał czy zamiennik. I tutaj opinii jest tyle ile osób w społeczeństwie lub posiadaczy danego urządzania. Jedni powiedzą kupować tylko oryginał, inni z kolei twierdzą, że zamiennik filtra do oczyszczacza w zupełności wystarczy. Dlatego warto niejako odwołać się do branży motoryzacyjnej, ponieważ tutaj również mamy do czynienia z kilkoma rodzajami filtrów, np. filtr paliwa, który odpowiada za długą żywotność wtryskiwaczy, czy filtr powietrza, który z kolei gwarantuje nam dłuższą eksploatację przepływomierza. I tutaj odpowiedź na pytanie: zamiennik czy oryginał znajdziemy niemal natychmiast. Nie musimy inwestować w oryginał, jednak unikajmy najtańszych i niesprawdzonych zamienników, które często nie pasują do obudowy. Oczyszczacze powietrza z kolei nie są z nami tak długo jak samochody, stąd też doświadczenie z filtrami i ich zamiennikami jest nieco mniejsze.

Jeżeli zakupimy najtańszy zamiennik filtra od niesprawdzonego dostawcy możemy być niezadowoleni z takiego zakupu. W przypadku jednak sklepów z kilkuletnim doświadczeniem sprawa wygląda nieco inaczej. Chcąc utrzymać się na rynku sprzedawcy Ci nie mogą dostarczać „bubli”, ponieważ negatywne opinie w sieci zniszczyłyby ich markę, którą buduje się latami.

Zamienniki filtrów do oczyszczaczy: skuteczność filtracji

Skuteczność filtracji wysokiej jakości zamienników filtrów do oczyszczaczy nie odbiega od renomowanych marek, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Jest to więc doskonały sposób na optymalizację kosztów i tym samym na tańszą eksploatację urządzenia. W Internecie można znaleźć artykuły, w których użytkownicy porównują filtry do konkretnych oczyszczaczy w zależności od producenta. Wnioski nasuwają się same. Wysokiej jakości zamienniki filtrów najczęściej nie różnią się jakością od oryginału. Brakuje im wyłącznie loga producenta danego oczyszczacza.

Zamienniki filtrów do oczyszczaczy powietrza – ceny

Ceny zamienników filtrów do oczyszczaczy powietrza są zazwyczaj o około 30 proc. niższe aniżeli oryginału. Zważając, że w roku powinniśmy co najmniej dwukrotnie wymienić filtr, cena oryginału może być znacząca.

Zamienniki filtrów dostępne są w wielu rodzajach. Dodatkowo producenci nieustannie doskonalą proces technologiczny, aby dostarczyć klientowi końcowemu produkt najwyższej jakości. Reputacja marki jest obecnie bardzo istotna, a raz utracone zaufanie klienta trudno odzyskać.