Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Osiedle, które pochłania smog w Warszawie

Pisaliśmy niedawno, że Warszawa po raz kolejny została europejską stolicą smogu (link) nic więc dziwnego, w tym, że tworzone są inicjatywy mające za zadanie wspomóc walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Jedną z nich jest inwestycja – Praga Deco, czyli wyjątkowe osiedle bezpieczne dla środowiska. Czy faktycznie jest proekologiczne? Przyjrzyjmy się inwestycji.

Inwestycja Praga Deco

Praga Deco to inwestycja, która powstanie przy ul. Żupniczej w Warszawie. Zaoferuje ona swoim klientom łącznie 190 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 29 do 90 metrów kwadratowych), w dwóch 5-kondygnacyjnych budynkach. Dodatkowo nowe osiedle będzie posiadać wewnętrzny dziedziniec, place zabaw i podziemną halę garażową.

Inwestycja zlokalizowana będzie na Pradze Południe, z daleka od zgiełku głównej praskiej arterii. Ma to być miejsce, które łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy, jakie może zaoferować mieszkańcom Warszawa – idealną lokalizację, szybki dojazd do centrum, cichą okolicę, dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską, a także proekologiczność.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na I kwartał 2021 roku, z planowanym na 4 kwartał 2022 roku terminem oddania ich do użytkowania.

Ekologiczne osiedle w sercu Warszawy

Oprócz niewątpliwych walorów użytkowych, nowoczesne osiedle Praga Deco ma być również ekologiczne. Ma zostać zbudowane z myślą o ekologii i zmniejszeniu kosztów eksploatacyjnych mieszkań. Jednym z ciekawszych rozwiązań mają być antysmogowe zielone pnącza, które pokryją elewacje budynków. – To dodatkowa produkcja tlenu – z płaszczyzn pionowych – oraz pochłanianie CO2, a także obniżenie temperatury zewnętrznej na elewacji – informuje inwestor. Dodatkowo właściciele mieszkań będą korzystać z odnawialnych źródeł energii, ponieważ na dachu zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna. Prąd będzie produkowany na potrzeby stref wspólnych budynków, tj. korytarzy, klatek schodowych czy też placu zabaw dla dzieci.

Osiedle ma doskonale zaprojektowaną zieleń, aby redukować wpływ promieniowania słonecznego, przegrzewania otoczenia i retencjonowanie wody – przez system korzeniowy oraz liście – czyli powierzchnię biologicznie czynną.– dodaje inwestor.

Pro-ekologiczność i niższe rachunki za prąd

W związku z inwestycją w panele fotowoltaiczne i zastosowanie oświetlenia LED pozwoli nowym mieszkańcom obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 30 proc. Dodatkowo lokatorzy będą mogli sami sterować np. oświetleniem za pomocą aplikacji mobilnej. Smart Dom ma być przyjazny dla wszystkich jego użytkowników.

Praga Deco o nie jedyna inwestycja proekologiczna w Warszawie

Niedługo będą gotowe do zamieszkania lokale na warszawskiej Białołęce. Foret również ma być proekologiczną enklawą stolicy. Dwa budynki, osiedlowy teren zielony z niewielkim laskiem oraz strefa rekreacji to idealne miejsce dla osób lubiących aktywność na świeżym powietrzu odgrodzone zielenią od zgiełku miasta.

A Wam jak podobają się takie inwestycje?