Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-powietrza-winix

Jaki filtr do oczyszczacza powietrza DeLonghi, czyli czy warto kupić zamiennik filtra?

Kupując oczyszczacz powietrza do domu czy do biura, często nie zastanawiamy się nad tym, czy jego eksploatacja będzie droga. Pomijając aspekt poboru prądu, pozostaje nam jeszcze kwestia wymiany filtrów, a te z kolei mogą być bardzo drogie, w zależności od producenta. W związku z powyższym dziś na tapetę bierzemy oczyszczacz powietrza DeLonghi. Odpowiemy na pytania, czy warto go kupić i jaki filtr do oczyszczacza wybrać? Dowiecie się także, dlaczego zamiennik filtra do oczyszczacza powietrza DeLonghi to dobry wybór. Zapraszamy do lektury.

Kilka słów o firmie DeLonghi

DeLonghi to włoska firma z ponad 100-letnim doświadczeniem, specjalizująca się głównie w produkcji nowoczesnych ekspresów do kawy. Swoje produkty sprzedaje w 140 krajach, przez co należy do grona ekspertów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań parzenia kawy. Obecnie jednak DeLonghi to coś więcej niż tylko kawa. To marka, która nieustannie rozszerza listę swoich produktów. Pierwszym ich dziełem była linia ekspresów do kawy „Bar”. Nieco później wprowadzono filtry „crema”, które zapewniły bogaty smak i aromat, a także gęstą warstwę pianki.

Ekspresy do kawy DeLonghi pozwalają odkryć subtelny smak mlecznej kawy z puszystą pianką.

W 2012 roku marka wprowadziła na rynek pierwszy ekspres z funkcją przygotowywania gorącej czekolady, dla tych, którzy lubią słodkie przysmaki.

Tworząc swoje ekspresy do kawy marka DeLonghi dba o najmniejszy szczegół, projektując  je według najwyższej jakości standardów, stanowiących ich znak rozpoznawczy. Wszystkie powstają z bezgranicznej miłości do kawy! 

Rozszerzając ofertę swoich produktów marka wprowadziła na rynek także inne urządzenia kuchenne, w tym wysokiej jakości oczyszczacze powietrza, które są chwalone przez klientów za wysoką jakość i estetykę wykonania. Przeglądając opinie, przeczytamy m.in.: „Posiadam ten oczyszczacz od 3 lat. Jest naprawdę godny polecenia, zauważalnie jakość powietrza się poprawiła. Jest przy tym bardzo mobilny i lekki, mogę łatwo go przenieść do pomieszczania w którym aktualnie przebywamy. Jest przy tym cichy, nie przeszkadza w nocy. Filtry łatwo dostępne w internecie. Polecam osobom, które potrzebują małego urządzenia bez miliona bajerów.”

Wszystkie produkty tworzone są zgodnie z mottem przedsiębiorstwa: Better Everyday.

Jakie funkcje posiadają oczyszczacze powietrza DeLonghi?

Oczyszczacze powietrza marki DeLonghi to produkt, na który niemal każdy może sobie pozwolić. Ich ceny nie są wygórowane, acz funkcjonalnością nie różnią się znacząco od najdroższych oczyszczaczy powietrza. Wiele z nich, to małe urządzenia przeznaczone do powierzchni do 25 m2, znajdą więc zastosowanie wśród osób, które na co dzień przebywają w niewielkich biurach, czy pokojach. Oczyszczacz powietrza DeLonghi idealnie dostosuje się do metrażu wnętrza, skutecznie eliminując wszelkie zanieczyszczenia, a optymalna cyrkulacja powietrza będzie możliwa, gdy uch cząsteczek pary wodnej nie zostanie ograniczony przez duże meble i ściany działowe.

Pamiętajmy! Żaden oczyszczacz powietrza nie spełni swojej funkcji, jeżeli zasłonimy go meblami. Używając go, pamiętajmy także o zamknięciu wszystkich drzwi i okien.

Filtry do oczyszczacza powietrza DeLonghi

Oczyszczacze powietrza DeLonghi wyposażone są w:

  • Jonizator, który usuwa z powietrza roztocza, łupież, zarodniki pleśni, pyłki, dym papierosowy, odór, opary chemiczne. Aniony tlenu wypuszczane do powietrza zmieniają ładunek cząsteczek, sprawiając, że te przyciągają się magnetycznie, dzięki temu łatwiej je usunąć z powietrza. Te super drobne cząsteczki wielkości 0,01 mikrometra to roztocza, łupież zwierzęcy, zarodniki pleśni, pyłki, dym tytoniowy, odór, gazy chemiczne.
  • Filtr wstępny, którego zadaniem jest zatrzymywanie największych cząsteczek zanieczyszczeń. Mogą być to pyłki kwiatów, kurz, czy sierść zwierząt. Substancje te są niezwykle niebezpieczne dla alergików. Dobrą praktyką jest regularne czyszczenie filtra, co sprawi, że pozostałe elementy urządzenia również będą pracować z nienaganną sprawnością. Warto pamiętać, że filtr wstępny może być myty w wodzie. Właściwe użytkowanie oczyszczacza powietrza ma decydujący wpływ na jego żywotność i efektywne działanie.
  • Filtr HEPA odznaczający się bardzo wysoką skutecznością eliminacji najdrobniejszych cząsteczek zanieczyszczeń. To zasługa specjalnych włókien z kompozytu poliestrowo-szklanego, a także dużej powierzchni absorbującej. Tak wyposażone modele sprawdzą się idealnie w domach alergików, astmatyków oraz wszystkich osób o obniżonej odporności na infekcje dróg oddechowych. Filtr HEPA usuwa pyły zawieszone m.in. PM10, PM2,5, PM1, roztocza kurzu, pyłki, grzyby, bakterie, wirusy.
  • Filtr węglowy usuwający głównie zanieczyszczenia gazowe takie jak dym papierosowy czy lotne związki organiczne. LZO to substancje niezwykle groźne dla zdrowia, toksyczne, drażniące, rakotwórcze, które mogą dostać się do pomieszczenia przez otwarte okna, czy wentylację lub być emitowane w zamkniętych pomieszczeniach z farb i klejów (np. formaldehyd) czy elementów wyposażenia wnętrz. Filtr węglowy neutralizuje także przykre zapachy wyczuwalne nawet w niewielkich stężeniach. Urządzenia z filtrem węglowym znajdą zastosowanie nie tylko w mieszkaniach, czy biurach, ale również w zakładach przemysłowych.

Dlaczego warto kupić zamiennik filtra do oczyszczacza DeLonghi?

Eksploatacja urządzenia może być droga, jeżeli uwzględnimy regularną wymianę filtrów. Jednakże na rynku dostępne są także zamienniki filtrów, które jakością nie odbiegają od oryginałów. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model oczyszczacza i dokupić filtr.

W przypadku regularnej wymiany filtrów, dwa razy w roku, kupując zamiennik filtra DeLonghi możemy rocznie zaoszczędzić nawet do 500 zł. Oszczędzajmy mądrze, tam gdzie można bez szkody dla zdrowia.