Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Kupiłeś oczyszczacz powietrza Electrolux – pamiętaj o regularnej wymianie filtra

Jeżeli zastanawiacie się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, macie do wyboru wiele marek, wśród których warto rozważyć zakup oczyszczacza Electrolux. Dowiedzcie się, dlaczego warto wybrać akurat tę markę, a także jakie filtry kupić, by urządzenie spełniało swoją funkcję.

Historia marki Electrolux

AB Electrolux to szwedzkie przedsiębiorstwo utworzone w 1910 roku. Od początku swojej działalności firma zajmuje się produkcją sprzętu AGD, zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych, sprzedając ponad 40 milionów produktów każdego roku.  Urządzenia tej marki dystrybuowane są w ponad 150 krajach. Tylko w 2011 przedsiębiorstwo zanotowało ponad 102 miliardy koron szwedzkich zysku, zatrudniając ponad 58 tys. ludzi, w tym ok 7 tys. w Polsce.

Głównym celem Electrolux stało się tworzenie produktów, które miały sprawić, że życie codzienne będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Nic więc dziwnego w tym, że jednymi z pierwszych urządzeń były odkurzacze. Już w 1921 roku Wenner-Gren zaprezentował elegancki model odkurzacza o nazwie Lux V, który ważył, jak na owe czasy, zaledwie 5 kilogramów. Był to pierwszy w pełni mobilny odkurzacz, który na zawsze odmienił sprzątanie domu i stał się wzorem dla innych urządzeń tego typu. Innym przełomowym wynalazkiem okazała się lodówka D-Fridge wprowadzona na rynek w 1925 roku. Te dwie grupy produktów pozwoliły firmie Electrolux zyskać miano globalnego przedsiębiorcy, który z roku na rok wprowadzał kolejne przełomowe patenty.

Pierwsza polska fabryka powstała w 2000 roku, a obecnie Electrolux posiada 5 fabryk w Siewierzu, Świdnicy, Oławie, Żarowie i Zabrzu.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza Electrolux

Firma Electrolux rozszerzając listę swoich produktów, wprowadziła na rynek także oczyszczacze powietrza, które funkcjonalnością i designem nie odbiegają od najpopularniejszych marek. Wśród ich kluczowych cech wymienia się:

 • Precyzyjny monitoring jakości powietrza – system PureSense.
 • 10 poziomów prędkości pracy wentylatora.
 • Tryb automatyczny/
 • Rozproszenie powietrza we wszystkich kierunkach.
 • Jakość powietrza prezentowana na 6-stopniowej, kolorowej skali.
 • Dotykowy panel sterowania.
 • Możliwość zarządzania manualnego i mobilnego.
 • Czujnik zużycia filtra.
 • Blokada rodzicielska.
 • Sygnalizacja otwarcia pokrywy na filtr.
 • Czujniki temperatury, wilgotności i światła.
 • Niepowtarzalny wygląd

Warto nadmienić, że Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-604GY doceniony został nagrodą RedDot 2020 za niepowtarzalny wygląd zamknięty w konstrukcji przypominającej pięciokątny walec.

4 poziomy filtracji

Nowoczesne oczyszczacze powietrza Electrolux zapewniają aż 4 poziomy filtracji.

 1. Filtr wstępny – który usuwa największe zanieczyszczenia typu sierść zwierząt, włosy, okruchy, pyły i kurz. 
 2. Filtr HEPA w klasie EPA 12, który neutralizuje zawieszone w powietrzu pyły rzędu PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Eliminuje też wirusy, zarodniki grzybów, alergeny i bakterie.
 3. Filtr węglowy – aktywny węgiel zastosowany w filtrze pochłania groźne dla zdrowia gazy (m.in. ksylen, benzen, etylobenzen, toulen, styren i formaldehyd) i nieprzyjemne zapachy (odór śmieci, niepożądane aromaty kuchenne, zapach z toalety, dym tytoniowy i zapach zwierząt).  
 4. Jonizacja – jony wywarzane przez oczyszczacz Electrolux poprawiają jakość wydmuchiwanego powietrza i wspomagają proces likwidacji alergenów, kurzu, pleśni i bakterii. 

Wymiana filtrów w oczyszczaczach marki Electrolux nie jest trudna, jednak ich koszt może być wysoki. Za oryginały zapłacimy nawet 300 zł za filtr, dlatego warto rozważyć zakup zamienników – tańszych nawet o połowę.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Electrolux? Z pewnością warto rozważyć jego zakup, ponieważ oprócz szeregu istotnych funkcji, bez problemu dokupimy do niego filtry lub wysokiej jakości zamienniki filtrów do oczyszczacza.