Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Czy oczyszczacz powierza zwalcza alergię, czyli co pyli w czerwcu?

Czerwiec należy do jednych z najtrudniejszych miesięcy dla alergików. Dlaczego? Ponieważ wiosna jest w pełni, a co za tym idzie kwitnie wiele roślin, co z kolei sprawia, że w powietrzu stężenie pyłków jest bardzo wysokie. Jeżeli więc jesteście alergikami, z pewnością odczuwacie nieprzyjemne dolegliwości typu: katar, łzawienie oczu, kaszel bądź duszności. Sprawdźcie, co pyli w czerwcu i dowiedzcie się, jak może Wam pomóc oczyszczacz powietrza.

Trawy pylące w czerwcu

Z pewnością jeżeli jesteście alergikami najchętniej zamknęlibyście się w domu i nie wychodzilibyście na zewnątrz, tym bardziej, że w czerwcu przypada największe stężenie pyłków traw w powietrzu. Z podobną siłą oddziałuje w tym czasie pokrzywa. Uczulone na nie osoby najczęściej zmagają się z pieczeniem i łzawieniem oczu, męczącym kaszlem i katarem. Co więcej, czerwiec jest też czasem pylenia żyta. W związku z tym alergicy powinni omijać kwitnące pola oraz łąki, zwłaszcza w godzinach od 5 do 8 oraz między 17 a 19, ponieważ wówczas obserwuje się aż dwukrotne zwyżki stężenia tych alergenów w powietrzu.

Byliny pylące w czerwcu

Wśród bylin pylących w czerwcu  wymienić należy:

  • babka lancetowata, która powoduje głównie zapalenie spojówek i katar sienny,
  • szczaw, którego pylenie objawia się alergicznym nieżytem nosa, łzawieniem, podrażnieniem oczu i błony śluzowej górnych dróg oddechowych,
  • pokrzywa powodująca nieżyt nosa, łzawienie i zaczerwienienie oczu,
  • komosa mogąca wywołać katar sienny i podrażnienia,

Drzewa i krzewy pylące w czerwcu

W czerwcu obserwuje się wysokie stężenie:

  • pyłków dębu,
  • lipy,
  • czarnego bzu.

Oczyszczacz powietrza pomoże w walce z alergią

Alergia potrafi uprzykrzyć życie niejednej osobie, a nawet całkowicie uniemożliwić funkcjonowanie. Łzawienie oczu, katar czy duszności – to tylko niektóre z przykrych jej objawów, dlatego z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza, które pochłaniają wpadające przez okno i osiadające na meblach pyłki. Nie generuje on wprawdzie świeżego powietrza, ale poprawia jakość tego, które już znajduje się w pomieszczeniu. To wszystko sprawia, że oczyszczacz powietrza z pewnością przyczynia się do zminimalizowania objawów alergii, tak bardzo uciążliwej w miesiącu czerwcu. Można go więc uznać za urządzenie, które poprawia samopoczucie.

W jaki sposób oczyszczacz powietrza minimalizuje objawy alergii?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Samo urządzenie nie spełni swojej funkcji bez filtrów w nim zamontowanych i regularnie wymienianych. To właśnie one są odpowiedzialne za pochłanianie alergenów, kurzu i innych drobnoustrojów, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Są jak sito, które nie pozwala przez nie przepłynąć. Z czasem jednak poziom filtracji słabnie – wówczas koniecznie musimy wymienić filtr w oczyszczaczu na nowy. Nie jest to trudne, ponieważ ich budowa nie jest skomplikowana.

Użyteczność i bezpieczeństwo przede wszystkim.