Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-neo

Oczyszczacze powietrza Neo Tools, czy warto je kupić?

Marka Neo Tools znana jest bardziej męskiej części społeczeństwa, z uwagi na wysokiej jakości narzędzia warsztatowe, które produkuje. 25 gwarancji, która na nie obowiązuje świadczy o tym, że firma nie boi się o to, że będą zgłaszane reklamacje. Tym razem jednak poszła o krok dalej i rozszerzyła zakres oferowanych przez siebie produktów o oczyszczacze powietrza. To aż 4 nowoczesne urządzenia, które sprawdzą się zarówno latem jak i zimą. Czy jednak są równie skuteczne jak narzędzia Neo Tools z pomarańczowymi rączkami?

Kilka słów o marce

Grupa Topex, bo do niej należy marka Neo Tools to polska firma o międzynarodowym zasięgu, która oferuje wyłącznie najwyższej jakości narzędzia i elektronarzędzia:

  • działa w ponad 40 krajach,
  • współpracuje z ponad 4 000 partnerami handlowymi na całym świecie,
  • ich asortyment liczy 7 200 pozycji,
  • wyróżnia ich jakość potwierdzona ponad 100 różnych badań jakościowych opartych o Normy Europejskie dla ok. 300 grup produktowych,
  • zatrudnia ponad 600 pracowników.

Oczyszczacze powietrz Neo Tools

Oczyszczacze powietrza Neo Tools to tak naprawdę 4 flagowe modele, które można nabyć zarówno w dobrych sklepach narzędziowych jak i w sklepach RTV – AGD. Wszystkie zostały objęte 2 – letnią gwarancją producenta. Co je wyróżnia przede wszystkim? Cena, która jest znacznie niższa niż w porównaniu do oczyszczaczy powietrza Sharp czy Philips, które potrafią kosztować nawet 3 tys. złotych. Tutaj za najdroższy model zapłacimy max. 1500 zł, a za najtańszy 240.

Porównanie modeli oczyszczaczy powietrza Neo Tools

Oczyszczacz powietrza Neo Tools

Neo 90-125

Neo 90-127

Neo 90-122

Neo 90-121

Cena

ok. 1500 zł

ok. 650 zł

ok. 450 zł

ok. 250 zł

Filtracja powietrza

Tak

Tak

Tak

Tak

Nawilżanie powietrza

Tak

Tak

Nie

Nie

Rodzaje zastosowanych filtrów

Fotokatalityczny, HEPA, Węglowy, Wstępny

Fotokatalityczny, HEPA, Węglowy, Wstępny

HEPA, Węglowy, Wstępny

HEPA, Węglowy, Wstępny

Moc [W]

65

56

35

35

Wyposażenie dodatkowe

Pilot

Poziom hałasu [dB]

65

61

30

52

Głębokość [mm]

245

190

220

220

Wysokość [mm]

600

550

395

330

Szerokość [mm]

405

345

220

220

Dodatkowe funkcje

Jonizacja

Jonizacja

Lampka nocna i timer

Lampka nocna i timer

Źródło: Opracowanie własne na podstawie www.grupatopex.com/

Jak widać w z załączonej tabeli wyżej wymienione 4 modele oczyszczaczy powietrza marki Neo Tools nie różnią się zbytnio od siebie. W tym wypadku nawet najkorzystniej wychodzi zakup urządzenia 90-127 o mocy 56W, gdyż jest ponad dwukrotnie tańszy, niewiele słabszy, a dodatkowo zaopatrzony w pilota. Jego rozmiary również zachęcają do zakupu, ponieważ zajmuje najmniej miejsca.

Wszystkie wyżej wymienione oczyszczacza posiadają filtry:

  • wstępny,
  • węglowy,
  • i HEPA,

co w zupełności powala na usunięcie z powietrza szkodliwych bakterii i pyłów zawieszonych. Dwa najdroższe modele z kolei wyposażone zostały dodatkowo w filtr fotokatalitczny, który wyłapuje bakterie i związki chemiczne, które w wyniku zachodzących reakcji chemicznych są rozkładane do substancji nieszkodliwych takich jak dwutlenek węgla i woda.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza marki Neo Tools?

Parametry oczyszczaczy powietrza Neo Tools oraz ich cena zdecydowanie zachęcają do zakupów. Osobiście jednak nie testowaliśmy tych modeli, stąd też pozostaje nam domniemywać, że jeżeli oczyszczacze powietrza tej marki są tak dobre jak ich narzędzia to zdecydowanie warto rozważyć ich zakup.