Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-a-zwierzęta

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać przy zwierzętach?

Właściciele zwierząt, a w szczególności psów, często zadają sobie pytanie, czy oczyszczacz powietrza jest dla nich bezpieczny, jak również jaki oczyszczacz kupić przy zwierzętach. Wbrew pozorom odpowiedź na te pytania wcale nie jest prosta. Mogłoby się wydawać, że wybierzemy pierwszy lepszy model ze sklepowej półki i spełni on nasze oczekiwania. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna, ponieważ nie każdy oczyszczacz powietrza poradzi sobie z sierścią czy też nieprzyjemnym zapachem wydzielanym przez nasze pupile. Jaki więc oczyszczacz powietrza przy zwierzętach kupić? Czym kierować się przy jego wyborze?

Oczyszczacz powietrza a zwierzęta

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że oczyszczacze powietrza są całkowicie bezpieczne dla zwierząt domowych. Dzięki nim pozbędziemy się nie tylko szkodliwych substancji takich jak łupież, który może powodować u niektórych osób alergię, ale także usuniemy nieprzyjemny zapach, szczególnie ten który wydzielają psy, które właśnie wróciły ze spaceru w deszczu. Właściciele czworonogów doskonale wiedzą, co oznacza mokry pies.

Oczyszczacz powietrza a sierść

Wybierając oczyszczacz powietrza przy zwierzętach warto zwrócić uwagę na zastosowane w nim filtry. Filtr HEPA bez problemu poradzi sobie z sierścią. Filtruje on bowiem powietrze i jest w stanie usunąć z niego zanieczyszczenia o rozmiarach ok 0,3 mikrona. Dla porównania warto zaznaczyć, że sierść zwierząt domowych zwykle ma od 5 do 10 mikronów. A co z nieprzyjemnym zapachem?

Nieprzyjemny zapach zwalczy filtr węglowy

Jeżeli zależy Wam na tym, by jednocześnie, oprócz sierści waszego pupila, urządzenie usuwało także nieprzyjemny zapach pamiętajmy o tym, że powinno być wyposażone w filtr węglowy. To jedyny rodzaj filtra, który jest w stanie pochłaniać zapachy naszych pupili.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać przy zwierzętach?

W tym miejscu warto podkreślić, że dobrej jakości oczyszczacz powietrza, wyposażony w oba wymienione wyżej filtry wcale nie musi być drogi. Na rynku dostępnych jest wiele tańszych, co nie oznacza, że gorszych modeli, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Pamiętajmy także, że to właśnie zwierzęta domowe często są przyczyną alergii, ale co ciekawe ową alergię powoduje zwykle ich złuszczony naskórek, stąd też warto wybrać model z dużym przepływem powietrza, a także taki, który jest wyposażony w filtr HEPA i węglowy.

Chcąc dodatkowo zadbać nie tylko o siebie, ale także naszych czworonożnych przyjaciół warto również poszukać wśród modeli, które wyposażone są dodatkowo w funkcję nawilżania. Jest ona szczególnie istotna w okresie grzewczym, gdy powietrze jest suche i przez to źle wpływa na nasze drogi oddechowe.

Wymiana filtrów w oczyszczaczu przy zwierzętach

Niestety właściciele zwierząt muszą liczyć się z tym, że filtry w oczyszczaczu będę musieli wymieniać częściej, z uwagi m.in. na fakt, że pochłania on sierść naszych pupili a także ich martwy naskórek. Ilość nagromadzonych zanieczyszczeń, z którymi musi poradzić sobie nasz oczyszczacz powietrza jest więc znacznie większa, aniżeli wśród osób, które nie posiadają zwierząt. W tym miejscu więc warto zaznaczyć, że przed zakupem oczyszczacza sprawdźmy także cenę filtrów, aby nie okazało się, że jego eksploatacja odbije się znacząco na naszym budżecie. Warto również rozważyć zakup zamienników, ale tylko tych od sprawdzonych sprzedawców. Filtr filtrowi bowiem nie jest równy.

Oczyszczacz powietrza z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt. Przed jego zakupem warto jednak sprawdzić, jakie filtry są w nim zainstalowane, jaka jest ich cena, a także jakie dodatkowe funkcje posiada. Porównajmy kilka modeli, bo często może się okazać, że ten o podobnych parametrach co najdroższy na rynku kosztuje nawet o połowę mniej, a jego eksploatacja także będzie tańsza.