Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-powietrza-a-wystrów-wnętrza

Oczyszczacz powietrza a wystrój wnętrza

Oczyszczacz powietrza nie jest urządzeniem nowym, które dopiero niedawno pojawiło się na rynku. W związku z tym producenci tych urządzeń dostarczają coraz to nowsze produkty o wielu funkcjonalnościach i nowoczesnym designie. Tradycyjne modele nie każdemu bowiem przypadły do gustu. Buły kanciaste i mało ustawne. Obecnie, oczyszczacze powietrza można dostać w praktycznie każdym kolorze i wielu oryginalnych wzorach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wystroju wnętrza. Jak wybrać oczyszczacz powietrza, który będzie współgrać z estetyką pomieszczenia, a nie będzie jej szpecić?

Oczyszczacz powietrza ozdobą każdego wnętrza

Nowoczesne oczyszczacze powierza to urządzenia, które są wybierane nie tylko do domów, ale także do innych budynków, czy to użyteczności publicznej, czy też biur, a nawet galerii handlowych. Dzięki zaś zaangażowaniu i kreatywności projektantów są nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. Odchodzimy od tradycyjnych kanciastych modeli, na rzecz tych o bardziej opływowych i zróżnicowanych kształtach, i wykonanych z coraz lepszej jakości materiałów, nie tylko plastiku. Szukając nowoczesnych i designerskich modeli warto rozważyć takie, które wykonane są dodatkowo z eleganckiego szkła hartowanego. Pasują one idealnie do wnętrz o współczesnej aranżacji i minimalistycznym stylu.

Klasyczna elegancja, czyli dlaczego biały oczyszczacz zawsze będzie w modzie

Klasyczne białe oczyszczacze powietrza pasują praktycznie do każdego wnętrza. Jeżeli zaś chcemy model bardziej nowoczesny, warto pokusić się o zakup takiego, który będzie dostępny w bardziej opływowych lub zróżnicowanych kształtach. I tutaj producenci, również wychodzą nam naprzeciw oferując produkty, które zachwycą niejednego gościa. Oczyszczacz powierza, poza oczywistą funkcją oczyszczania, może być też ciekawym dodatkiem do wnętrza.

A może własne zdjęcie na oczyszczaczu?

Możliwość umieszczenia zdjęcia na oczyszczaczu to fajna alternatywa dla konieczności zakupu nowego modelu. Niektórzy producenci oferują już możliwość tworzenia nadruków na oczyszczaczach, dzięki czemu możemy z niego zrobić efektywny obraz. My zaś rekomendujemy zamówienie naklejki, którą w razie zmiany wystroju możemy także zmienić, nadając urządzeniu nowy charakter. Bo przecież oczyszczacz powietrza nie musi być nudny …

Jak ukryć oczyszczacz powietrza?

Jeżeli nasze urządzenie jest tzw. „starego typu” możemy pokusić się o jego ukrycie, by nie rzucało się w oczy. Jak to zrobić? Jest kilka skutecznych sposobów. Jednym z nich jest stworzenie odpowiedniej kompozycji wokół urządzenia, dbając o to, by nie zakłócała ona jego pracy. Innym sposobem jest stworzenie obudowy dla urządzenia, tak aby odwrócić od niego wzrok. Ostatnim, równie popularnym sposobem, jest zamówienie na urządzenie specjalnych naklejek.

Dzięki dużej kreatywności projektantów, nowoczesne oczyszczacze powietrza mogą być wykorzystywane jako praktyczne i dekoracyjne elementy wystroju wnętrza. Które z nich warto wybrać? Na to pytanie, my niestety nie możemy odpowiedzieć, bo wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Jeżeli nie wiemy, lub nie możemy się zdecydować na żaden konkretny model, warto zasięgnąć rady doświadczonych sprzedawców, którzy pomogą dobrać klimatyzator idealnie dopasowany do naszych preferencji. Doradzą również, jak często wymieniać filtry w danym modelu i jak droga będzie jego późniejsza eksploatacja.

A Wy, jaki model oczyszczacza posiadacie, lub czy udało Wam się odmienić samodzielnie jego wygląd? Czekamy na Wasze wiadomości na naszym profilu Facebookowym, a te najciekawsze opublikujemy.