Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-powietrza-do-biura

Jaki oczyszczacz powietrza do biura wybrać?

Oczyszczacz powietrza do biura? Wbrew pozorom nie jest to wcale mało popularne rozwiązanie. Pracownicy, coraz częściej oczekują tego, że pracodawca zapewni im nie tylko komfort termiczny w miejscu pracy, ale także czyste powietrze. Udowodniono bowiem, że smog niekorzystnie wpływa na koncentrację, co oczywiście przekłada się negatywnie na efektywność wykonywanych zadań. Dzięki temu zaś, że zespołowi pracuje się i oddycha lepiej, osiągają oni lepsze wyniki w pracy. Są też bardziej zaangażowani w wykonywane przez siebie obowiązki. Zakup oczyszczacz powietrza do biura opłaca się więc także przedsiębiorcom. Co jest ważne przy wyborze odpowiedniego modelu? Na co zwrócić uwagę? Jaki oczyszczacz powietrza do biura kupić?

Oczyszczacz powietrza do biura – najważniejsze kryteria wyboru

Zakup oczyszczacza powietrza do biura powinien być przemyślany. Nie jest bowiem trudno go kupić, tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, acz przede wszystkim powinien spełniać on swoją kluczową rolę. Powietrze w biurze, podobnie zresztą jak i w domu, a nawet bardziej, pełne jest wielu zanieczyszczeń. Oprócz tego, dostępne w pomieszczeniach komputery i inny sprzęt elektroniczny, emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które to powoduje uwalnianie się dodatnio naładowanych jonów. Zaburzona równowaga w tym zakresie, powoduje gorsze samopoczucie, a tym bardziej słabszą wydajność pracowników. Często bowiem są oni po prostu senni. Należy także mieć na uwadze fakt, że w biurze przebywa codziennie wielu pracowników, a do tego dochodzą klienci, którzy dodatkowo dzielą się wirusami i bakteriami. Wystarczy jedna przeziębiona osoba, by w krótkim czasie, również pozostali byli zarażeni.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki warto zakupić oczyszczacz powietrza do biura dodatkowo z funkcją jonizacji, dzięki czemu usuniemy z powietrza także zarodniki pleśni i inne drobnoustroje. Zachowana zostanie równowaga kationowo – anionowa, co wspomaga koncentrację.

Oczyszczacz powietrza do biura z funkcją nawilżacza

Nieodpowiednia, zbyt wysoka lub niska, temperatura a także wilgotność powietrza są od razu wyczuwalne i w momencie, gdy są nieodpowiednie negatywnie oddziałują na pracowników. Najlepiej, gdy w pomieszczeniach jest ok. 20-22 stopnie, a nawilżenie powietrza mieści się w granicach 40-60%. W takich warunkach jesteśmy najbardziej wydajni i najlepiej nam się pracuje. Oczyszczacz powietrza do biura z funkcją nawilżacza może okazać się dobrym wyborem.

Jak dobrać oczyszczacz powietrza do biura?

Dobór oczyszczacza biurowego powinien zależeć od wielu czynników, w tym m.in. od:

  • Stopnia zanieczyszczenia powietrza.
  • Wielkości pomieszczenia.
  • Liczby osób przebywających w pomieszczeniu.

W biurach możemy spotkać różnorodne oczyszczacze powietrza. Coraz bardziej liczy się również, nie tylko ich funkcjonalność, ale także i design. Należy jednak pamiętać, że każde pomieszczenie, wymaga indywidualnego rozwiązania. To, że jakich oczyszczacz powierza sprawdził się u „znajomego” czy konkurencji, nie oznacza, że u nas będzie tak samo. W związku z powyższym, przed jego zakupem warto skorzystać z pomocy eksperta, który doradzi także jakie filtry używać i jaki będzie ogólny koszt jego eksploatacji, bowiem nie zawsze to co tanie, może okazać się skuteczne i ekonomiczne.