Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-powietrza-na-wifi

Oczyszczacze powietrza z funkcją wi-fi, czyli jak sterować oczyszczaczem powietrza zdalnie?

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza? To pytanie pojawia się najczęściej przed zakupem jakiegokolwiek modelu. Poszukujemy rozwiązań, które nie tylko zapewnią odpowiedni poziom filtracji, ale jednocześnie wyposażone będą w dodatkowe funkcje, m.in. możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przy pomocy wi-fi. To jedna z tych funkcjonalności, którą coraz więcej klientów chce mieć. Coraz częściej bowiem zależy nam nie tylko na czystym powietrzu, ale także możliwości oszczędzenia energii elektrycznej, wszędzie tak, gdzie jest to tylko możliwe. Jak można sterować oczyszczaczem powietrza zdalnie?

Czy można sterować oczyszczaczem powietrza zdalnie?

Na to pytanie odpowiedź jest twierdząca. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że nie każdy oczyszczacz powietrza wyposażony jest w tę funkcję. Zazwyczaj maja ją wyłącznie modele z tzw. „wyższej półki cenowej”. Jest to bowiem udogodnienie, które nie jest niezbędne do prawidłowego ich działania. Przez niektórych zaś uważane jest jako zwykły gadżet. Jak więc można sterować oczyszczaczem powietrza zdalnie? Przede wszystkim musi być on wyposażony w funkcję wi-fi.

Aplikacja mobilna do sterowania oczyszczaczem powietrza

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup konkretnego modelu oczyszczacza, warto dopytać sprzedawcę o aplikację mobilną na smartfona do jego obsługi. Zazwyczaj producenci dostarczają użytkownikom dedykowane programy, które po zakupie oczyszczacza mogą oni zainstalować na swoim telefonie komórkowym. Jak to działa? Ze sklepu Google Play wybieramy i instalujemy odpowiednia aplikację. Po jej uruchomieniu powinniśmy wybrać nasz oczyszczacz i połączyć go z telefonem. Zazwyczaj odbywa się to jednym przyciskiem. Aplikacje mobilne są intuicyjne, a wszystko po to, by nawet osoby nietechniczne były w stanie z łatwością je obsługiwać. Wszystko dla wygody klienta, który chce cieszyć się czystym powietrzem i funkcjonalnym urządzeniem.

Zdalne sterowanie oczyszczaczem powietrza, czyli?

W zależności od funkcjonalności urządzenia i aplikacji mobilnej możemy sterować oczyszczaczem powietrza na różne sposoby:

  • dostosowywać pracę oczyszczacza w zależności od dnia tygodnia i godziny,
  • monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu,
  • automatycznie włączać i wyłączać urządzenie,
  • ustawiać różne tryby pracy oczyszczacza powietrza,
  • dostosować poziom głośności urządzenia,
  • informować o stanie zużycia filtrów,
  • zaprogramować urządzenie, by włączyło się na pół godziny lub godzinę przed naszym powrotem z pracy,
  • zamówić filtry poprzez aplikację mobilną.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza z funkcją wi – fi?

Jeżeli zależy nam na pełnej funkcjonalności oczyszczacza, a jednocześnie chcemy zaoszczędzić pieniądze, oszczędzając prąd, warto zakupić oczyszczacz powietrza z funkcją wi-fi, dzięki czemu będziemy mogli samodzielnie, w pełni kontrolować jakość powietrza we wnętrzach. Czasami bowiem wystarczy włączyć urządzenie na kilkanaście minut przed naszym powrotem z pracy. A przecież czyste powietrze to lepsze życie.