Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-powietrza-coway

Czy warto kupić koreański oczyszczacz powietrza Coway?

Jeżeli nadal zastanawiacie się, jaki oczyszczacz powietrza kupić, podpowiadamy, czy warto wybrać koreańskiego Coway`a, którego produkty odznaczają się oryginalnym designem i funkcjonalnością. W zależności od modelu, sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Ułatwiają życie alergikom, skutecznie usuwając alergeny i wirusy. Poznajcie oczyszczacze powietrza Coway.

Oczyszczacze powierza Coway, czyli kilka słów o firmie

Koreańska firma Coway powstała w 1989 roku i z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku. Obecnie jest numerem jeden, w swoim kraju, pod względem oczyszczaczy powietrza i wody, mimo, że jego obszary działania obejmują także m.in. produkcję kosmetyków.  Firma co roku zdobywa nowe nagrody. Jest znana i doceniana na całym świecie. W 2016 roku na targach Consumer Elecronics Show (CES) otrzymała nagrody za innowacyjność w aż 8 różnych sektorach. Oprócz tego, firma została nagrodzona takimi nagrodami jak:

  • RED DOT AWARD – za desing,
  • ENERGY STAR – za energooszczędność,
  • X PROCE AWARD – za łatwość obsługi.

Oczyszczacze powietrza Coway

Jak to już zostało zaznaczone, oczyszczacze powietrza odznaczają się nietuzinkowym designem oraz wysoką jakością działania. Każdy z nich posiada trzystopniowy poziom filtracji, który złożony jest z takich filtrów jak:

  • Filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, jest łatwo dostępny, można go odkurzać, a nawet myć.
  • Filtr węglowy, odpowiadający za neutralizowanie m.in. lotnych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów.
  • Filtr HEPA, składający się za bardzo cienkich włókien skutecznie filtrujących powietrze i usuwający szkodliwe mikroskopijne cząsteczki: kurzu, pyłów zawieszonych PM 2.5; PM 10, alergenów, wirusów, pleśni itp.

Oczyszczacze powietrza Coway to urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu. Tak więc sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze, czy też innych instytucjach publicznych np. szkołach. Odznaczają się dużym przepływem powietrza, który to pozwala oczyścić pomieszczenia nawet do 70 m2 i większe, w zależności od modelu. Wszystkie wyposażone są w tryb automatyczny, który gwarantuje najwyższą dokładność filtracji i szybszą reakcję na zanieczyszczenia. Po ich usunięciu przechodzi w tryb cichy, przez co samo urządzenie jest praktycznie bezgłośne.

Oprócz tego oczyszczacze powierza Coway pokazują aktualny stan powierza w pomieszczeniu, przy pomocy kolorów znajdujących się na wyświetlaczu, umieszczonym na obudowę urządzenia. Niektóre z modeli wyposażone zostały dodatkowo w funkcję wi – fi, która umożliwia sterowanie produktem przy pomocy aplikacji mobilnej.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza Coway

Firma Coway w swojej ofercie posiada 3 różne modele oczyszczaczy powietrza, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim funkcjonalnością i designem. Są to:

  • Oczyszczacze powietrza Coway Classic- przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do 40m2. Wykorzystuje 3 rodzaje filtrów do wyłapywania zanieczyszczeń. Są to najpopularniejsze modele koreańskiego producenta, których wydajność wynosi ok. 300 m3/h. Dodatkowo są one ciche – 22 dB oraz energooszczędne. Ich minimalne zużycie prądu wynosi zaledwie 4W. Konkurencyjna cena, wydajność, funkcjonalność, wysoka jakość zastosowanych komponentów oraz atrakcyjny design sprawiły, że modele te otrzymały prestiżowe wyróżnienia „Good Design” oraz „Pin Up”. Dodatkowo oczyszczacz powietrza Classic rekomendowany jest dla alergików, co potwierdza certyfikat ECARF oraz Atest PZH.
  • Oczyszczacze powietrza Coway Storm działają na podobnej zasadzie, co modele Classic, aczkolwiek posiadają dodatkowy filtr drobnego pyłu oraz możliwość zmiany poziomu cyrkulacji powietrza. Rekomendowane są do pomieszczeń o powierzchni do 70m2. Model ten został nagrodzony za swój wygląd prestiżowymi nagrodami: „Good Design”, „Idea Award”, „If Award”, „Pin Up”, „Reddot”.
  • Oczyszczacze powietrza Coway Alrmega 300S, który wprawdzie wykorzystuje trzy podstawowe filtry ale posiada ich aż dwa komplety. Powietrze zasysane jest z dwóch stron za pomocą wbudowanych wentylatorów. Ten model oczyszczacza powietrza przeznaczony jest do powierzchni do 70m2. Jest bezawaryjny, cichy i ekonomiczny, doceniony takimi nagrodami jak: „Good Design Award” oraz „Idea Award”.

Oczyszczacze powietrza Coway to z pewnością sprawdzony i pewny wybór o uniwersalnym zastosowaniu. Sięgają po niego nie tylko fani koreańskiego designu, ale także alergicy i osoby, którym zależy na produktach wysokiej jakości w korzystnej cenie.