Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczcz-powietrza-ideal

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza IDEAL?

Na rynku dostępne są różne modele oczyszczaczy powietrza. Produkują je firmy na całym świecie, a wiele z nich możemy zakupić w Polsce. Bogaty wybór modeli może niejedną osobę przyprawić o ból głowy. Jaki oczyszczacz wybrać? Czym kierować się przy jego wyborze? Na jaką markę zwrócić uwagę? Te i inne pytania wiele osób zadaje sobie przed jego zakupem. My podpowiadamy, dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza IDEAL i co je wyróżnia.

Oczyszczacze powierza IDEAL, czyli kilka słów o firmie

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie, marka IDEAL Health należy do rodzinnej firmy Krug+Priester z Balingen w Niemczech. Wszystkie podzespoły oczyszczaczy powietrza dostarczane są wyłącznie przez lokalnych dostawców należących do najlepszych w swoich branżach, a następnie produkowane u naszego zachodniego sąsiada. Tak więc, są to urządzenia, które na myśl przywożą niemiecką jakość i precyzję, a także wytrzymałość.

Oczyszczacze powietrza IDEAL z funkcją nawilżacza

W odpowiedzi na oczekiwania klientów marka IDEAL wyprowadziła do swojej oferty oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania. Podyktowane to było faktem, że wiele problemów zdrowotnych wynika nie tylko z zanieczyszczonego, ale także zbyt suchego powietrza panującego nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz pomieszczeń. Oczyszczacze powietrza IDEAL to więc tak naprawdę urządzenia oczyszczająco – nawilżające, szczególnie rekomendowane alergikom.

Co wyróżnia oczyszczacze powietrza IDEAL?

Jedną z głównych zalet oczyszczaczy powietrza IDEAL jest ich multifunkcjonalność oraz wysoka jakość oczyszczania. Znajdujące się w ofercie marki urządzenia pozwalają na zastosowanie w nich aż trzech rodzajów filtrów:

Wysoka jakość oczyszczania powietrza

Działanie wszystkich oczyszczaczy powietrza opiera się na podobnej zasadzie. Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczeń, wprowadzone jest w ruch. Następnie zostaje wpuszczone do wnętrza urządzenia, gdzie przechodzi przez system filtrów, które je oczyszcza. Czyste powietrze zostaje wypuszczone na zewnątrz.

Co istotne, w większości oczyszczaczy powietrza zanieczyszczone powietrza zasysane jest z boku lub tyłu urządzenia, a górą wypuszczane jest przefiltrowane. Oczyszczacze powietrza IDEAL AP 30 i 40 PRO mają pionowo ustawione filtry, przez co zanieczyszczone powietrze jest przechwytywane z każdej strony, co gwarantuje jego dobrą cyrkulację i oczyszczanie.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza IDEAL

Firma IDEAL oferuje 4 rodzaje urządzeń:

  • Oczyszczacze powietrza seria IDEAL PRO to urządzenia o wysokiej wydajności, jakości wykonania, niebanalnym designie i bogatym wyposażeniu.
  • Oczyszczacze powietrza seria IDEAL AP Classic to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w zaciszu domowym, jak i w biurze.
  • Oczyszczacze z nawilżaniem powietrza seria IDEAL AP H to urządzenia, które nie tylko filtrują, ale też nawilżają powietrze.
  • Nawilżacze powietrza seria IDEAL AW to innowacyjne nawilżacze z funkcją bezpiecznego i ekologicznego nawilżania ewaporacyjnego.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza IDEAL?

Zdecydowanie warto, acz wybór zawsze pozostaje dla klienta. Jeżeli jeszcze nie jesteście do nich przekonani, warto podkreślić, że ich eksploatacja i użytkowanie związane z wymianą filtrów jest stosunkowo tania i nie nadwyręży domowego budżetu. A jeżeli zainwestujemy w wysokiej jakości zamienniki filtrów oszczędzimy jeszcze więcej.