Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacz-powietrza-stolik

Oczyszczacz powietrza wbudowany w mebel, hit czy kit?

Wybierając oczyszczacz powietrza do domu lub mieszkania, podejmujemy decyzję nie tylko o tym, jakie ma posiadać funkcje, ale również zwracamy uwagę na jego design. Staramy się, aby zajmował jak najmniej miejsca. I jeżeli w dużych pomieszczeniach nie mamy problemu, by go ustawić, tak w mniejszych może pojawić się kłopot. O tym, gdzie ustawić oczyszczacz powietrza możecie przeczytać tutaj. Szukając odpowiedniej lokalizacji, powinniśmy pamiętać o tym, by nie zasłaniać urządzenia, żadnymi meblami, ponieważ nie będzie spełniać on swojej funkcji, lub jego skuteczność będzie obniżona. Aby rozwiązać ten problem, producenci prześcigają się z tworzeniem urządzeń, nie tylko funkcjonalnych, pod względem oczyszczania powietrza, ale również praktycznych, by z łatwością móc znaleźć dla nich miejsce. I tym sposobem pojawił się stolik z oczyszczaczem powietrza w jednym. Czy takie rozwiązanie ma sens? Ile kosztuje oczyszczacz powietrza w formie stolika lub stolik z oczyszczaczem powietrza w jednym?

Stolik z oczyszczaczem powietrza czy też oczyszczacz powietrza w formie stolika?

Rozwiązanie takie wprowadziła na rynek IKEA, znany producent mebli i akcesoriów domowych. Jak podkreślają producenci, oczyszczacz powietrza wbudowany w mebel będzie pasować do każdego wnętrza. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym i ciemno brązowym, a także w dwóch rozmiarach. W kwestiach technicznych IKEA STARKVIND, bo tak nazywa się omawiany produkt, nie różni się praktycznie niczym, od innych oczyszczaczy powietrza. Podobnie jak tańsze produkty tego typu wyposażony jest w potrójny filtr do oczyszczacza, który eliminuje z otoczenia 99,5% drobnoustrojów.

Oczyszczacze powietrza IKEA STARKVIND domyślnie pracują w trybie automatycznym, dzięki czemu dostosowują intensywność pracy do warunków, jakie panują w danym pomieszczeniu. Wprawdzie model ten jest nieco ubogi w konfiguracjach, w porównaniu do produktów Samsunga, Xiaomi czy Philipsa, acz przy pomocy dodatkowej bramki IKEA TRADFRI (cena – 149 zł.) może stać się elementem systemu inteligentnego domu. Takie połączenie sprawia, że możemy sterować oczyszczaczem powietrza z aplikacji IKEA Home smart, która to pozwala, np. sprawdzić aktualną jakość powietrza (cząsteczki (PM2,5), używać minutnika, aby oczyścić powietrze, przed pójściem spać i otrzymywać przypomnienia, kiedy należy sprawdzić filtry w oczyszczaczu.

Dodatkowo warto podkreślić, że oczyszczacz powietrza IKEA STARKVIND działa bardzo cicho, dzięki czemu możemy go używać nawet w trakcie snu. Po podłączeniu z aplikacją można również włączyć oświetlenie LED na urządzeniu. W takiej konfiguracji stolik będzie pełnił również funkcję lampki nocnej.

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza w formie stolika

Za stolik z oczyszczaczem powietrza będziemy musieli zapłacić 699 zł lub 754 zł, w zależności od modelu (różnią się wielkością blatu). Nie jest to wysoka kwota, i na taki wydatek może sobie pozwolić praktycznie każdy.  Stół z oczyszczaczem powietrza dostępny jest w dwóch kolorach, białym i ciemnobrązowym.

Czy warto kupić stolik ze wbudowanym oczyszczaczem powietrza? Z pewnością jest to ciekawa opcja dla każdego, kto chce zadbać o czyste powietrze w mieszkaniu lub domu.