Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Blueair?

Jaki filtr do oczyszczacza Blueair?

Wielokrotnie nagradzane i wysoko wydajne oczyszczacze powietrza o ponadczasowym designu. Takie właśnie są modele Blueair – umieszczone na liście najlepszych oczyszczaczy powietrza, w prestiżowych rankingach. Doceniane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jeżeli nadal zastanawiacie się, czy warto kupić oczyszczacz powietrza Blueair, koniecznie przeczytajcie.

Historia marki Blueair

Marka BlueAir swoje początki ma w 1996 roku, kiedy to Bengt Rittri połączył swoją pasję ze szwedzkim zamiłowaniem do innowacji i zaledwie rok później powstał pierwszy oczyszczacz powietrza Blueair 401, za który w 1998 roku zdobywa nagrodę Excellent Swedish Design. W tym samym czasie na rynek wchodzi wersja Blueair 402, która to otrzymuje jedną z najwyższych ocen Cleain Air Delivery Rates w swojej kategorii. W 2003 firma, jako jeden z pierwszych producentów, kwalifikuje się do programu Energy Star – Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. W późniejszym czasie oczyszczacz powietrza Blueair ECO10 zostaje uznany za najbardziej energooszczędny, od 2008 roku modele tej marki zostają wyposażone w elektroniczne sterowanie. Wysoka jakość oczyszczaczy sprawia, że w 2011 roku Apple kupuje jej modele do wszystkich swoich warsztatów Genius Room na całym świecie, w trzy lata później Volvo robi to samo w swoich salonach.

W 2015 roku Blueair wprowadził innowacyjny system kontrolowania czystości powietrza, który jest możliwy dzięki połączeniu Wi-Fi i aplikacji Blueair Friend oraz wbudowanym czujnikom jakości powietrza. Rok później firma dołączyła do rodziny marek Unilever, a w 2020 wypuściła na rynek serię HealthProtect – najbardziej zaawansowaną serię oczyszczaczy powietrza w historii Blueair.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza Blueair?

Oczyszczacze powietrza Blueair mają wiele zalet. Producent nieustannie dokłada wszelkich starań, aby usprawnić ich działanie. Zastosowanie technologii HEPASilent sprawiło, że zapewniają one maksymalną filtrację przy minimalnym poziomie hałasu. To zupełnie nowe rozwiązanie, którego marka jest pionierem, sprawiło, że powietrze jest znacznie szybciej oczyszczane, dzięki połączeniu tradycyjnej filtracji mechanicznej z elektrostatycznym ładowaniem cząstek. Filtry do oczyszczaczy Blueair zapewniają usuwanie co najmniej 99,97% zanieczyszczeń o wielkości nawet do 0,1 mikrometra, przy minimalnym poziomie hałasu i zużycia energii. Urządzenia tej marki są ciche jak szept i zużywają mniej energii niż żarówka.

Jak podaje producent, oczyszczacze powietrza Blueair, zapewniają do:

  • 45% więcej czystego powietrza,
  • co najmniej o 99,97% usuniętych cząstek,
  • 45% szybsze oczyszczanie,
  • 67% niższy poziom hałasu,
  • 29% mniejsze zużycie energii.

Jaki filtr do oczyszczacza Blueair?

W oczyszczaczach powietrza stosowane są tkaninowe filtry wstępne, które mają za zadanie wydłużyć żywotność filtrów podstawowych. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie wysokiej jakości zamienników, które nie odbiegają jakością od oryginałów, a zmniejszają koszty eksploatacji urządzenia.

Z roku na rok oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejsze.  Wiele osób jednak nadal ma wątpliwości, czy warto go kupić, a jeżeli już tak, to jaki model. Z pewnością jednym z wartych do rozważenia, są oczyszczacze powietrza Blueair.