Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
tani-oczyszczacz-powietrza

Czy tani oczyszczacz powietrza działa?

Na rynku oczyszczaczy powietrza dostępnych jest bardzo wiele modeli, które różnią się funkcjonalnością, marką, a przede wszystkim…, co dla niektórych jest kryterium najistotniejszym, ceną. Pytanie jednak pojawia się następujące: czy warto zainwestować w budżetowe oczyszczacze powietrza? Czy warto kupić najtańsze urządzenie, a może wręcz przeciwnie, lepiej dołożyć i zakupić „sprawdzony” model?

Tani oczyszczacz powietrza, czyli jaki?

I tutaj może pojawić się pewien problem, ponieważ dla niektórych, tani oczyszczacz powietrza to taki, który kosztuje mniej niż 500 zł., a dla innych, z kolei może oznaczać mniej niż 1000 zł. Który z nich można więc nazwać tanim? Na potrzeby tego artykułu, bierzemy pod lupę tylko te modele do 500 zł., a ich wybór też jest całkiem duży. Możemy wybierać nie tylko wśród modeli „marketowych”, ale także spośród znanych marek.

Warto w tym miejscu podkreślić, że tani oczyszczacz powietrza nie zawsze znaczy gorszy. Z pewnością będzie on się różnił funkcjonalnością, od modeli wybieranych przez bardziej wymagających użytkowników. Nie każdy jednak chce wydawać górę pieniędzy, na tego typu sprzęt. Dla wielu ma być on po prostu funkcjonalny, a niekoniecznie designerski. Warto też pamiętać, że nie zawsze to co najdroższe jest jednocześnie najlepsze. Często możemy bowiem znaleźć odpowiadający nam produkt za naprawdę niską cenę.

Jak wybrać dobry i jednocześnie tani oczyszczacz powietrza?

Niezależnie od tego, czy kupujemy tani, czy też drogi oczyszczacz powietrza musimy pamiętać o tym, by spełniał odpowiednie parametry. Chodzi tutaj m.in. o:

  • Odpowiedni rodzaj filtracji. Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierzemy, dobrze, aby posiadały następujące filtry:
  • Wydajność urządzenia, która pozwala usunąć zanieczyszczenia z pomieszczenia o określonej powierzchni. Jeżeli nasze mieszkanie nie przekracza 30 m.kw., nie musimy wcale kupować sprzętu, który zapewnia wydajność na poziomie 50 m.kw.
  • Głośność urządzenia, jest szczególnie istotna w nocy, a także wówczas, gdy urządzenie planujemy umieścić w pokoju dziecka. Zbyt hałaśliwy sprzęt może zakłócić prawidłowy sen, co przełoży się na nasze samopoczucie w ciągu dnia.
  • Funkcje dodatkowe. Nie jest powiedziane, że tylko drogie oczyszczacze powietrza muszą być w nie wyposażone. Jonizator, nawilżanie, czy czujniki i wskaźniki nie muszą być zarezerwowane tylko dla drogich sprzętów.
  • Koszty eksploatacji. I tutaj, warto zauważyć, że koszty filtrów, w przypadku urządzeń z tzw. wyższej półki, zazwyczaj również są droższe, no chyba że zdecydujemy się na wysokiej jakości zamienniki filtrów.

Niezależnie od tego, na jaki oczyszczacz powietrza się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, że ma spełniać on nasze oczekiwania. Nie zawsze modele, które są drogie, będą tymi najlepszymi, a m niepotrzebnie narazimy się na zbędny wydatek. Nie bez znaczenia są także koszty jego eksploatacji i wymiany filtrów. Po tańsze zamienniki zapraszamy do naszego sklepu.