Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
sensor-laser-egg

Czym jest Sensor Kaiterra Laser Egg 2+ i do czego służy?

Czy warto kupić Sensor Laser Egg 2+?

O miernikach jakości powietrza pisaliśmy nieco szerzej w innym naszym artykule dostępnym tutaj. Tym razem jednak chcielibyśmy się przyjrzeć nieco bardziej jednemu z popularnych modeli, a mianowicie chodzi o Sensor Laser Egg 2+. Bierzemy go pod lupę i odpowiadamy czym jest, do czego służy i jakie jeszcze ma funkcje? Czekamy również na wasze opinie na jego temat. Piszcie do nas na Facebooku.

Czym jest Sensor Laser Egg 2+?

Sensor Laser Egg 2+ to nic innego monitor jakości powietrza, który wykorzystuje czujnik laserowy do wykrywania i pomiaru stężenia drobnych cząstek stałych (PM2,5) i lotnych związków organicznych (LZO) w powietrzu. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu dostarczania danych i alertów dotyczących jakości powietrza w czasie rzeczywistym, aby pomóc użytkownikom monitorować i poprawiać jakość powietrza w pomieszczeniach. Niewątpliwą jego zaletą są niewielkie wymiary i designerski wygląd. Laser Egg 2+ ma elegancką i kompaktową konstrukcję z dotykowym wyświetlaczem LED, który pokazuje aktualny poziom jakości powietrza i inne informacje, takie jak: temperaturę czy wilgotność. Może być podłączony do Internetu przez Wi-Fi i sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, umożliwiając użytkownikom zdalne sprawdzanie danych dotyczących jakości powietrza i otrzymywanie powiadomień, gdy jakość powietrza osiągnie określony poziom.

Urządzenie to zasilane jest akumulatorem litowo-jonowym i można je postawić na biurku lub zamontować na ścianie. Nadaje się do użytku w domach, biurach, szkołach i innych pomieszczeniach zamkniętych, w których jakość powietrza może stanowić problem.

Ci, którzy chociaż raz widzieli Sensor Laser Egg 2+ z pewnością potwierdzą, że jest to niezawodny i przyjazny dla użytkownika monitor jakości powietrza, który może pomóc nam uzyskać informacje o powietrzu, którym oddychamy, a jednocześnie podjąć kroki w celu poprawy jego jakości w pomieszczeniach.

Jakie dane przekazuje Sensor Laser Egg 2+?

Sensor Laser Egg 2+ mierzyć stężenia różnych zanieczyszczeń, takich jak pył PM2.5, dwutlenek węgla, temperatura i wilgotność powietrza oraz emitować alarm w przypadku przekroczenia określonych poziomów stężenia tych zanieczyszczeń. Urządzenie to może pomóc także w identyfikacji potencjalnych źródeł zanieczyszczeń powietrza, takich jak dym papierosowy, spaliny samochodowe, zanieczyszczenia pochodzące z urządzeń gospodarstwa domowego czy nawet grzyby i pleśnie.

Dla kogo Sensor Laser Egg2+?

Sensor Laser Egg 2+ jest przydatny dla osób zainteresowanych dbałością o swoje zdrowie, zwłaszcza dla tych, którzy spędzają dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie poziom zanieczyszczeń może być wysoki, a oprócz tego dla:

 • Rodziców, którzy chcą podejmować świadome decyzje o spacerach z dzieckiem.
 • Sportowców, którzy chcieliby przenieść aktywność fizyczną na zewnątrz.
 • Właścicieli oczyszczaczy, którzy chcą świadomie je wykorzystywać.
 • Dla wszystkich osób, które chcą się chronić przed syndromem chorego budynku, o którym nieco szerzej pisaliśmy tutaj.
 • Dla gadżeciarzy.

Zalety urządzenia

Ten niepozorny miernik jakości powietrza ma wiele zalet, a w tym:

 • Niewielki rozmiar.
 • Dokładny pomiar zanieczyszczeń powietrza co do 0,1 sekundy.
 • Łatwość instalacji.
 • Możliwość odczytu pomiaru na telefonie.
 • Nagrywanie danych 25h na dobę.
 • Alerty przekroczenia norm jakości powietrza.
 • Możliwość korzystania z urządzenia bez podłączenia do prądu.

Ile kosztuje Sensor Laser Egg2+?

Cena tego oryginalnego miernika jakości powietrza nie jest najniższa i przyjdzie nam za niego zapłacić około 800 – 900 zł.

W skrócie, Sensor Laser Egg 2+ jest przydatnym narzędziem do monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniach, co może pomóc w zapewnieniu zdrowego i bezpiecznego środowiska życia i pracy. Nas przekonuje jego oryginalny wygląd i skuteczność pomiarów, a Wy skusicie się na jego zakup?