Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
oczyszczacze-powietrza-Warmtec

Oczyszczacze powietrza Warmtec, co warto o nich wiedzieć?

Wybierając oczyszczacz powietrza mamy do wyboru wiele modeli, które różnią się między sobą ceną, jakością, marką, rodzajami zastosowanych filtrów itp. Aby nieco ułatwić Państwu wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla Was przegląd różnych marek. Tym razem odpowiadamy na pytanie, czy warto kupić oczyszczacz powietrza Warmtec?

Kilka słów o marce Warmtec

Warmtec Sp. z o.o. to nasza rodzima firma, która swoją działalność rozpoczęła 15 lat temu. Od samego początku marka kierowała się dobrem i zadowoleniem klientów, oferując wyłącznie najwyższej jakości produkty, w konkurencyjnych cenach. Początkowo specjalizowała się wyłącznie w urządzeniach grzewczych, acz z czasem rozszerzyła rodzaj oferowanych przez siebie produktów. W ofercie firmy Warmtec znajdziemy m.in. grzejniki elektryczne, nagrzewnice, kurtyny powietrzne, podgrzewacze wody, regulatory temperatury, suszarki do rąk, suszarki hotelowe do włosów, suszarki basenowe, maty grzewcze i inne elektryczne urządzenia grzewcze, a od niedawna również oczyszczacze powietrza. Marka zajmuje się nie tylko wentylacją, ale także klimatyzacją.

To co wyróżnia firmę Warmtec na tle konkurencji, to z pewnością jakość obsługi klienta i indywidualne podejście do każdego. Czy więc warto kupić oczyszczacz powietrza Warmtec?

Oczyszczacze powietrza Warmtec

W tym momencie firma Warmtec ma w swojej ofercie pięć rodzajów oczyszczaczy powietrza, które różnią się m.in. powierzchnią jaką są w stanie oczyścić, dodatkowymi funkcjami oraz wydajnością. Poniżej przedstawiamy porównanie głównych modeli.

Oczyszczacze powietrza Warmtec – porównanie:

Model

Powierzchnia
oczyszczania

Ilość etapów
oczyszczania

Wydajność max.

Jonizator

Nawilżacz

AP Evo

do 50 m2

7 etapów

do 260 m³/h

Tak

AP168W

do 60 m2

7 etapów

do 300 m³/h

Tak

AP350W+

do 80 m2

8 etapów

do 600 m³/h

Tak

Tak

AP Neo

do 100 m2

7 etapów

do 750 m³/h

Tak

Nie

AP1000W

do 140 m2

7 etapów

do 1200 m³/h

Tak

 Na podstawie: warmtec.pl

Oczyszczenie powietrza w 7 krokach

W oczyszczaczach powietrza Warmtec (za wyjątkiem modelu AP350W+) zastosowano aż 7 stopniowy poziom filtracji w oparciu nie tylko o : filtr HEPA, filtr węglowy, filtr wstępny.:

  • Filtr wstępny, który przechwytuje największe cząstki.
  • Filtr HEPA13: przechwytuje 99,97% unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń.
  • Filtr węglowy: pochłania zapachy jak również LZO.
  • Sito molekularne, które przechwytuje benzeny, ksyleny oraz inne molekuły gazu i mody mniejsze od średnicy otworów filtrów.
  • Filtr zimnokataliktyczny, który pochłania lotne związki organiczne. Działa antybakteryjnie i przeciwpleśniowo.
  • Diody UV niszczące DNA bakterii i wirusów, które nie zatrzymały się na filtrze HEPA.
  • Jonizator, który generuje jony ujemne i zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów.

Dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza Warmtec

Oczyszczacze powietrza Warmtec zadbają o zdrowie użytkowników, dzięki zastosowaniu wysokiej skuteczności 7 stopniowego procesu poprawy jakości powietrza. Dodatkowo są proste w obsłudze. Posiadają dotykowy panel sterujący raz czytelny wyświetlacz, na którym widnieje informacja między innymi o poziomie jakości powietrza monitorowanego przez czujnik USA General Electric oraz o potrzebie wymiany filtrów. Urządzenie może być sterowane za pomocą zdalnego pilota. Niektóre z modeli dodatkowo wyposażone są w funkcję Wi-FI.

Oczyszczacze Warmtec mają możliwość wyboru jednego z trzech trybów pracy:

  • Automatyczny dba o maksymalną efektywność dopasowując prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczenia,
  • Snu tryb bardziej oszczędny i cichszy, W trybie sleep poziom hałasu wynosi tylko 33dB porównywalny do tykającego w oddali zegara.
  • Manualny sterowany w pełni przez użytkownika, z możliwością dostosowania do jego  preferencji.

Cicha praca, wysoka jakość filtracji i nowoczesny design – takie są właśnie oczyszczacze powietrza Warmtec. A Wy zdecydujecie się na ich zakup?