Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2

Zamiennik filtra do oczyszcza zamiennikowi nierówny

Na rynku dostępne są różne filtry do oczyszczaczy powietrza. Obok oryginałów mamy do wyboru także liczne zamienniki, które najczęściej różnią się między sobą … głównie ceną. W związku z licznymi zapytaniami, a także własnej ciekawości, odnośnie jakości wykonania naszych zamienników filtrów postanowiliśmy porównać filtry z oferty FiltryPlus z filtrami konkurencji – tańszymi notabene wyłącznie o 5 zł. Jeżeli chcecie wiedzieć, jak wyglądało nasze porównanie, zapraszamy do dalszej lektury, którą opatrzyliśmy licznymi zdjęciami poglądowymi.

Jak wyglądało porównanie?

Porównywanym filtrem był zamiennik filtra do oczyszczacza Philips AC1214 (Filtr FY1413/30), który zakupiliśmy 10 stycznia 2021 roku. Paczka dotarła do nas w środę 13 stycznia. Wybraliśmy akurat taki filtr, aby móc go również przetestować w oczyszczaczu. Zamienniki filtrów porównywały 3 osoby, w tym dwie niezależne, nie będące naszymi pracownikami. Zależało nam na tym, aby badanie było obiektywne – abyśmy i my, w razie potrzeby, mogli poprawić jakość oferowanych przez nas produktów. Dodatkowo zatrudniliśmy fotografa, który przygotował dla Nas relację fotograficzną. 

Filtry do oczyszczacza Philips AC1214

Oczyszczacz powietrza Philips AC1214 został wyposażony w 3 rodzaje filtrów:

  • Filtr wstępny.
  • Filtr węglowy.
  • Filtr Nano Protect HEPA

Zgodnie z informacją pochodzącą od producenta, ten ostatni powinien służyć nam do 2 lat użytkowania niezmiennie.

Pierwsze wrażenie

Pomijamy jakość i wygląd paczki, która do nas dotarła, ponieważ najważniejszy był dla nas fakt, czy przesyłka dotrze w całości. I tak też było. Paczka była dobrze zabezpieczona, ale na pierwszy rzut oka nie wiadomo było, kto ją nadał i co jest w środku. Od tak, zwykła paczka. Po jej rozpakowaniu daliśmy zamienniki filtrów (zakupiony filtr i filtr z oferty FiltryPlus) do oceny.

I co? … Na pierwszy rzut oka oba produkty nie różnią się od siebie niczym, za wyjątkiem koloru, który w zamiennikach naszej konkurencji jest nieco wyblakły – no ale przecież nie o kolorystykę chodzi. W końcu nie będziemy filtra oglądać, tylko używać go w oczyszczaczu.

Po dotknięciu odnieśliśmy wrażenie, że ramka filtra konkurencji wykonana jest z gorszej jakości materiałów. Możecie nam nie wierzyć, bo faktycznie trzeba byłoby osobiście dotknąć oba produkty i porównać, ale obawialiśmy się, czy aby filtr wytrzyma po zamontowaniu w oczyszczaczu.

Ile waży filtr węglowy do oczyszczacza Philips AC1214?

Filtry do oczyszczacza Philips nie są ciężkie, więc z pewnością się nie nadźwigacie, jak zamówicie nowy filtr do oczyszczacza do paczkomatu.

Filtr węglowy do oczyszczacza Philips waży:

  • Zamiennik FiltryPlus.pl –  380 g.
  • Zamiennik konkurencji –  278 g.

Z czego wynika ta różnica?

Filtr filtrowi nierówny

A teraz to co najważniejsze, wierzcie lub nie, ale to co nas najbardziej zaskoczyło to ilość węgla w porównywanych filtrach. Niestety nie bardzo można to ująć w słowach, stąd też zobaczcie sami, jak wyglądają zamienniki filtrów do oczyszczaczy.

Zamiennik filtra FiltryPlus.pl

Zamiennik filtra konkurencji

Przyglądając się niniejszym filtrom widać, skąd wynika różnica w wadze. I chyba nic więcej nie trzeba dodawać …

A jak z funkcjonalnością i dopasowaniem do oczyszczacza?

Tutaj nie widzimy różnicy. Oba zamienniki filtrów do oczyszczacza pasują idealnie. Więc niezależnie, czy kupicie nasz produkt, czy produkt konkurencji macie pewność, że będzie odpowiedni do Waszego Philipsa. Pojawia się w tym miejscu jednak pytanie, który filtr do oczyszczacza będziemy musieli wymienić szybciej? My póki co testujemy oba, a Wam jak się wydaje, który będzie bardziej wydajny?