Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Contact icon 1 Contact icon 2
filtr do oczyszczacza

Idzie zima, wymień filtr do oczyszczacza

Wymiana filtra do oczyszczacza nie sprawia większego problemu. Producenci tego typu sprzętu zadbali o to była to czynność z którą poradzi sobie nawet małe dziecko. Wiele osób jednak zapomina o tym, że filtry do oczyszczaczy należy zmieniać regularnie, a zima jest tym miesiącem, kiedy w szczególności należy zadbać o jakość powietrza w swoim otoczeniu. Dlaczego to właśnie zimą warto wymienić filtr do oczyszczacza? Czy zawsze jest to konieczne? Jak uniknąć wysokich cen za filtry do oczyszczaczy?

Dlaczego warto wymienić filtr do oczyszczacza zimą?

Zima wielu osobom kojarzy się wyłącznie z sezonem narciarskim, niskimi temperaturami i wyższymi rachunkami za utrzymanie domu. Coraz częściej jednak w jej kontekście słyszy się o smogu, który zatruwa nas i nasze rodziny. Nic więc dziwnego, że oczyszczacze powietrza stały się niezbędnym wyposażeniem niemal każdego domu. Rosnące zanieczyszczenie powietrza wynika nie tylko z faktu, że w wielu domach nie wymieniono jeszcze kopciuchów, ale także z braku świadomości tego, jak wpływa ono na ludzki organizm u dużej części naszego społeczeństwa. Część osób z kolei uważa, że smog zawsze był i będzie. Takie myślenie niestety powoduje, że „walka” o czyste środowisko jest utrudniona. Nie sprzyjają temu również decyzje polityków, którzy zamiast dążyć do obniżenia cen za ekologiczne źródła ogrzewania nic z tym nie robią i pozwalają dystrybutorom drastycznie je podwyższać. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie zimą w szczególności trzeba zadbać o czyste powietrze w swoim otoczeniu. Wymiana filtra do oczyszczacza jest więc w tym okresie niemal zawsze konieczna. Stary filtr nie będzie bowiem poprawnie spełniać swojej roli, a co za tym idzie sam oczyszczacz stanie się wyłącznie bezużytecznym gadżetem w naszym domu. To tak jak z samochodem, jeżeli nie zatankujesz to nie pojedzie.

Kiedy nie trzeba zmieniać filtra do oczyszczacza zimą?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest prosta. Wówczas, gdy go nie używaliśmy. Jeżeli jednak w ubiegłorocznym sezonie grzewczym korzystaliśmy z niego regularnie wówczas warto rozważyć jego zakup na nowy. Co więcej może to być niezbędne. W końcu, tak jak nie można jeździć samochodem bez paliwa, tak nie można mieć czystego powietrza w domu, mając oczyszczacz, bez odpowiednio dobranego filtra. A o tym, dlaczego należy wymieniać filtr na nowy, przeczytacie tutaj.

Jak uniknąć wysokich cen za filtry do oczyszczaczy?

Ceny filtrów do oczyszczaczy powietrza różnią się w zależności od tego, jaki oczyszczacz i jakiego producenta  posiadamy. Koszty oryginalnych filtrów do oczyszczaczy mogą zaskoczyć niejedną osobę. I tutaj z pomocą przychodzą firmy specjalizujące się w zamiennikach. Zamiennik filtra do oczyszczacza zamiennikowi nie jest jednak równy, o czym przeczytasz również na naszym blogu. Nie zmienia to jednak, faktu, że ich ceny są nieraz o połowę niższe niż ceny oryginałów.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie wyłącznie najwyższej jakości filtry do oczyszczaczy, które posłużą Wam nieprzerwanie przez kilka miesięcy – tyle co oryginały. W sezonie zimowym, w szczególności zadbajcie o jakość powietrza w swoim otoczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a jeżeli nie znalazłeś filtra do swojego oczyszczacza skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.